logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/12 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سبك زندگي حسيني بهترين ارمغان سفر كربلا است

سبك زندگی حسینی بهترین ارمغان سفر كربلا است

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی سبك زندگی اهل بیت(ع) را بهترین الگوی زندگی فردی و اجتماعی دانست و تنها راه نجات بشریت را در پیروی از قرآن و اهل بیت (ع) برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق امروز در چهارمین همایش «احلی من العسل» ویژه زائران دانشگاهی كشور كه در هتل حواهر كربلا برگزار شد، سبك زندگی حسینی رادبهترین ارمغان سفر كربلا برشمرد و افزود: زیارت كربلا دل را نورانی ومسیر زندگی را الهی می كند و خبر و بركات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان كرد: امام حسین (ع) چراغ هدایت برای همگان است اما كسانی از این نور استفاده می كنند كه با دل بیدار، چشم بینا و گوش شنوا و بینش صحیح و اعمال صالح داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی دانشجویان را آینده سازان كشور خواند و افزود: اگر علم و ایمان با یكدیگر همراه شود؛ بدون شك سعادت دنیا و آخرت انسان تامین می شود.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق ادامه داد: بركات این سفر باید منجر به تغییر سبك زندگی ما شود؛ به عبارت دیگر كربلا صحنه تقابل دو سبك زندگی اموی و علوی بود، در زندگی اموی زر، زور و تزویر حاكم بود و مقابل زندگی علوی صدق و صفا، عدل و داد و خدامحوری تبلور داشت.

وی با بیان این‌كه سبك زندگی علوی راه نجات از وسوسه‌های شیطانی و امیال نفسانی است، افزود اگر به دنبال زندگی سعادتمند در دنیا هستیم، بایستی سیره اهل بیت عصمت و طهارت را الگوی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهیم.

مطالب مشابه