logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/10 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
زيارت مرقد ائمه اطهار بايستي با معرفت همراه باشد

زیارت مرقد ائمه اطهار بایستی با معرفت همراه باشد

حجت الاسلام فرشاد با تأكید بر این‌كه زیارت مرقد ائمه اطهار بایستی با معرفت همراه باشد، گفت: روایات متعدد نشان می دهد زیارت هرگاه از روی معرفت باشد زائر را به اهداف عالی می رساند.

جت الاسلام محمدعلی فرشاد، سخنران بعثه مقام معظم رهبری در كربلا در جمع زائران ایرانی عتبات عالیات در صحن مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار داشت: فضائل زیارت مضجع شریف امام حسین(ع) در روایات و احادیث متعددی مورد تأكید قرار گرفته است.

وی با تأكید بر این‌كه زیارت مرقد ائمه اطهار بایستی با معرفت همراه باشد، خاطرنشان كرد: روایات متعدد نشان می دهد زیارت هرگاه از روی معرفت باشد زائر را به اهداف عالی می رساند. از امام باقر علیه السلام در این باره چنین نقل كرده اند: «فمن زاره عارفاً بحقه»كسی كه حضرت را زیارت كند و حق او را بشناسد.

حجت الاسلام فرشاد ادامه داد: زیارت از روی معرفت آن است كه زائر معتقد باشد امام علیه السلام، حجت خداست؛ به عبارت دیگر، زائری نسبت به امام حسین((ع)) معرفت حقیقی دارد كه عامل به آموزه های اهل بیت باشد، چراكه تنها محبت و دوست داشتن كفایت نمی كند، باید سیره آن حضرات را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

سخنران بعثه رهبری در كربلا در ادامه با تشریح فضائل زیارت امام حسین در كربلا گفت: امام صادق علیه السلام مى فرماید؛ كه هر كس یك روز در خدمت حضرت سیّد الشّهداء علیه السلام به سر برد؛ یعنى در تربت كربلا، جایى كه خون ابا عبداللّه الحسین علیه السلام و یاران و فرزندانش ظلما ریخته شد؛ در نامه اعمال او ثواب احیاء هزار شب قدر نوشته مى شود.

وی در پایان با تأكید بر این‌كه زیارت حضرت سیدالشهدا مقدمه‌ای برای طرح‌ریزی زندگی سعادتمند و خداپسند است، گفت: زائران حسینی باید نسبت به عهد و پیمانی كه با حضرت در كربلا می بندند؛ پایبند باشند و حال و هوای معنوی كسب شده در این سفر زیارتی را تا آخر عمر به همراه داشته باشند.
 

مطالب مشابه