logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/07 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رییس ستاد اربعین:  اربعین ظرفیت شکست راهبرد اسلام هراسی را دارد

رییس ستاد اربعین: اربعین ظرفیت شکست راهبرد اسلام هراسی را دارد

رییس ستاد اربعین گفت: آیین اربعین حسینی ظرفیت به شکست کشاندن راهبرد اسلام هراسی را دارد و می تواند دوستی و محبت را میان جهانیان گسترش دهد.

حسین ذوالفقاری عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه دومین سوگواره فرهنگی و هنری عبرات افزود: براساس آمارهای موجود دو میلیون و 400 هزار نفر در برگشت از مراسم اربعین حسینی ثبت شده اند و تمام شرکت کنندگان و خادمان در این مراسم به صورت خودجوش حضور داشتند
وی گفت: ساماندهی اعزام گروهی به کربلا، کار فرهنگی را راحت تر می کند و برنامه دقیق تری برای اربعین حسینی سال آینده خواهیم داشت.
احمدی با بیان اینکه اربعین ظرفیت وحدت و یکپارچگی را در جهان اسلام دارد، اظهار کرد: جهت گیری ها و سیاست ها و اقدامات فرهنگی برای توسعه صلح و دوستی اربعین حسینی باید مد نظر قرار گیرد
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: اربعین ظرفیت به شکست کشاندن راهبرد اسلام هراسی را دارد و می تواند دوستی و محبت را میان جهانیان گسترش دهد.
وی ادامه داد: باید نگاه ویژه ای به مراسم اربعین حسینی داشته باشیم و امکاناتی را برای حضور مردم در راهپیمایی اریعین فراهم کنیم.
ذوالفقاری با بیان اینکه دشمنان مشترک اسلام بیکار ننشسته اند و واقعه بزرگ اربعین را می بینند، ادامه داد: باید هوشیار بود زیرا دشمنان این مراسم را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند و ممکن است در سیستم و بدنه اربعین نفوذ پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: ناآگاهی و سطحی نگری افراد شرکت کننده در اربعین، از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و مردم را با آسیب ها و تهدیدات آن آشنا کرد
ذوالفقاری ابراز امیدواری کرد، ستاد اربعین در تلاش است خدمات بهتری به زائران ارائه دهد
وی همچنین به سنت ها و ارزش های مردم عراق اشاره کرد و افزود: باید احترام به فرهنگ و مقررات عراق از سوی شرکت کنندگان اربعین حسینی مورد توجه قرار گیرد تا این رویداد به وحدت و انسجام بیانجامد.
دبیر ستاد فرهنگی اربعین نیز در اختتامیه سوگواره فرهنگی هنری عبرات گفت: دو هزار و 594 اثر در بخش داخل کشور و هزار و هفت اثر در بخش بین الملل به دبیرخانه سوگواره ارسال شده است.
حمید احمدی افزود: در مجموع 70 اثر به عنوان آثار برتر در رشته های مختلف عکاسی، کاریکاتور، شعر، سفرنامه، نثر ادبی، داستان و غیره انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: همچنین سه جلد از آثار برگزیده و منتخب شامل کتاب عکس، کتاب شعر و کتاب نثر تدوین و برای چاپ آماده شدند.
به گفته احمدی، کتاب شعر شامل آثار برتر در بخش شعر، کتاب نثر شامل سه سفرنامه و یک داستان منتخب از آثار بخش نثر ادبی و کتاب عکس شامل تصاویر منتخب از آثار ارسالی به سوگواره هستند.
اختتامیه دومین سوگواره عبرات در 10 بخش شعر، نثر ادبی، نماهنگ، نقاشی، تصویرسازی و کاریکاتور، فیلم و مستند، تولیدات رادیویی، مقاله‌های علمی، عکس و نگارگری برگزار شد
این رویداد امسال میزبان بیش از 3500 اثر در بخش های ملی و بین المللی از هنرمندان ایرانی و غیرایرانی بود.

مطالب مشابه