logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
اخبار كوتاه از كنگره عظيم اربعين حسيني

اخبار كوتاه از كنگره عظیم اربعین حسینی

اعزام بیش از۶۲۰هزار ایرانی به عتبات، حذف عوارض خروج از كشور از زائران هوایی، استقرار پزشكان داوطلب در حرم عباسی، نظارت بر روند اعزام زائران در مرز چزابه، استقرار موكب‌های ایرانی در مسیر نجف ـ كربلا و بدرقه‌ زائران حسینی از میدان امام حسین تهران از جمله اخبار كوتاه از كنگره عظیم اربعین حسینی است.

تاكنون بیش از۶۲۰هزار ایرانی وارد عراق شده اند

سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به خروج بیش از۶۲۰هزار نفر از زائران حسینی از ابتدای ماه صفر، گفت: كنترل و خروج زائران در كسری از زمان پس از ارایه گذرنامه، انجام می‌شود.

با وسایل نقلیه عمومی به مرزها بروید

مراد ناصری فرماندار شهرستان مهران اعلام كرد: زائران در ایام اربعین كه از این مرز قصد رفتن به عتبات عالیات دارند این است كه از وسایل نقلیه عمومی استفاده كنند چراكه این شهر فضای لازم برای پارك اتومبیل‌های شخصی را ندارد و هم اكنون بیشتر وسایل نقلیه در خانه‌های مردم نگهداری می‌شود و ظرفیت شهر تقریبا تكمیل شده است.

عوارض خروج از كشور برای زائران هوایی حذف نشده است

محسن نظافتی مدیركل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اعلام كرد: هم اكنون از هر سه مرز مهران، چزابه و شلمچه زائران وارد كشور عراق می‌شوند و با توجه به حذف ویزا برای زائران روند عبور راهپیمایان تسریع پیدا كرده است و از ازدحام در مرزها تا حدودی كاسته شده است.

مدیركل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در خصوص حذف عوارض خروج از كشور گفت: ویزا برای زائران هوایی نیز لغو شده است اما عوارض خروج از كشور برای زائران هوایی همچنان وجود دارد.


استقرار پزشكان داوطلب ایرانی در حرم حضرت عباس (ع)

ولید دنده بر: تیم پزشكی ۱۴ نفره به صورت كاملا عملیاتی در قالب دو گروه، در داخل حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و مهمانسرای آن حضرت مستقر می‌شوند و خدمات درمانی لازم را به زائران حرمین مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) ارائه خواهند داد.

نظارت بر روند اعزام زائران در مرز چزابه

حجت‌الاسلام حسن‌زاده، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در خوزستان و حجت‌الاسلام ساری‌اصل امام جمعه دشت‌آزادگان شامگاه گذشته با حضور در مرز چزابه، بر روند عبور و خدمات‌رسانی به زائران نظارت كردند.


چزابه میزبان زائران ایرانی

هم اكنون، تردد زائران ایرانی به عتبات از سه نقطه مرزی كشور امكان پذیر است كه ۲ نقطه مرزی آن در خوزستان است.
پایانه چزابه یكی از ۲ نقطه مرزی خوزستان از روز اول آذر برای تردد زائران باز شد و در ۲ هفته گذشته بیش از ۱۵۰ هزار زائر از این مسیر به‌سمت عتبات عالیات مشرف شدند.


چند موكب در كربلا از زائران پذیرایی می‌كند؟

«مازن الوزنی» مسئول ساماندهی موكب‌ها در آستان مقدس حسینی تاكید كرد كه بیش از شش هزار و هفتصد موكب حسینی پذیرای راهپیمایان كربلا هستند. این مراكز استراحت و پذیرایی از زائران حسینی از بیست و هفتم ماه محرم آغاز به كار كرده اند.


بدرقه زائران حسینی از میدان امام حسین تهران

حجت‌الاسلام میثم امرودی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: از جمعه تا یكشنبه بدرقه راهیان زائران كربلا در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌شود و شهروندان تهرانی می‌توانند در ساعت ۱۰صبح هر یك از روز‌های عنوان شده با حضور در میدان امام حسین (ع) در بدرقه كاروان‌های اعزام به كربلا كه از شهرهای مختلف كشور از تهران عبور می‌كنند، شركت كنند.

 

منبع: خبرگزاری حج

مطالب مشابه