logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي خبر داد؛ مرز شلمچه دوباره بازگشايي شد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خبر داد؛ مرز شلمچه دوباره بازگشایی شد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینكه با توجه به بازگشایی مرز بین المللی شلمچه به روی زائران اربعین حسینی از صبح امروز، روند خروج زائران نیز سرعت می‌گیرد، گفت: با برنامه ریزی انجام شده با طرف عراقی، روند تردد زائران ایرانی به عراق از مرز شلمچه آسان‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج،‌سردار اشتری با تاكید بر اینكه با توجه به بازگشایی مرز بین المللی شلمچه به روی زائران اربعین حسینی از صبح امروز، روند خروج زائران نیز سرعت می‌گیرد افزود: امیدواریم با توافق صورت گرفته، معطلی زائران ایرانی در مرز شلمچه به نحو قابل قبولی كمتر شود.

وی نامتناسب بودن امكانات طرف عراقی برای پذیرش زائران ایرانی را دلیل معطلی زائران ایرانی در مرز شلمچه عنوان كرد.

جانشین فرمانده ناجا همچنین از امنیت كامل در مرزهای كشور خبر داد و افزود: به زائران ایرانی تاكید می‌شود برای خروج از مرز ایران به سمت عراق و زیارت عتبات عالیات، حتما گذرنامه، كارت ملی و شناسنامه همراه داشته باشند.

سردار اشتری همچنین در دیدار با فرمانده مرزبانی منطقه چهارم عراق گفت: روابط ایران وعراق مبتنی بر علایق مذهبی، دینی و فرهنگی از اهمیت خاصی برخوردار است و همكاری دوجانبه در راستای مبارزه با تروریسم افزایش می‌یابد.

سرپیپ علی وهام جبار فرمانده مرزبانی منطقه چهارم عراق هم در این دیدار با بیان مشتركات دینی، اسلامی و فرهنگی ایران و عراق، گفت: افتخار می‌كنیم كه خدمتگزار زائران حسینی از ایران و سایر كشورهای جهان هستیم.

ستاد مركزی اربعین در اطلاعیه چهارم خود اعلام كرد: اگر چه با تلاش ارزشمند مسئولین محترم كشور، مرز شلمچه مجدداً بازگشایی گردید لیكن بدلیل وجود انبوه جمعیتی كه همچنان منتظر عبور از گذرگاه زمینی عراق در این مرز هستند به اطلاع زائرین عزیز می‌رساند در صورت تصمیم به حضور در پیاده روی اربعین حسینی از مرزهای چزابه و مهران كه از وضعیت مناسبتری برخوردار می‌باشند استفاده نمایند.

ستاد مركزی اربعین مجدداً از همكاری بسیار خوب مردم عزیز و توجه جدی به توصیه‌های عوامل اجرایی و خادمین زائرین در مناطق مرزی تشكر و قدردانی می‌نماید.

مطالب مشابه