logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/04 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
بيش از 3600 اثر در دومين سوگواره عبرات داوري شدند

بیش از 3600 اثر در دومین سوگواره عبرات داوری شدند

رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین تعداد آثار ارسالی به دو بخش داخلی و بین الملل سوگواره عبرات را بیش از 3600 اثرعنوان كرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حمید احمدی رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین با اشاره به پایان مهلت ارسال آثاربه دومین سوگواره عبرات اعلام كرد: تعداد آثار ارسالی به بخش داخلی این سوگواره 2594 اثر و تعداد آثار بخش بین‌الملل 1007 اثر از ملیت های مختلف است.

رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی افزود: در بخش داخلی دومین سوگواره عبرات در مجموع 270 اثر در ده رشته شعر،عكس، نثر ادبی، نماهنگ، نقاشی، تصویرسازی و كاریكاتور، فیلم و مستند، تولیدات رادیویی، مقالات علمی و نگارگری به مرحله نهایی راه یافته اند وبخش عكس سهم بیشتری از مجموعه آثاردریافتی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینكه بخش بین الملل سوگواره برعهده جامعه المصطفی العالمیه می باشد استقبال مردم و هنرمندان برای شركت دربخش های مختلف این سوگواره را گسترده خواند و گفت: در دوره دوم آثار زیاد و باكیفیتی دریافت شد.

وی همچنین ازهمكاری خوب رسانه ها و خبرگزاری ها و هنرمندان و سازمان های فرهنگی و هنری دربرگزاری این سوگواره تقدیر و تشكر كرد وبا اشاره به اینكه آثاردریافتی درهر بخش در چهار مرحله ارزیابی شده است ، اظهار داشت: بیش از 45 داور برجسته كشور در ارزیابی آثاردریافتی دراین ده رشته مشاركت داشتند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمدی درادامه از اربعین بعنوان پدیده ای معنوی و فرهنگی نام برد و هنر را زبان مشترك همه فرهنگ ها و بهترین ابزار برای جهانی سازی اربعین دانست.

وی با اشاره به انگیزه های الهی ، انسانی و معنوی تولید كنندگان این آثاراظهار داشت: مراسم اختتامیه دومین سوگواره عبرات برای معرفی آثار برگزیده و اهدای جوایز در روز ششم بهمن‌ماه درتالار وزارت كشور برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتردرباره دومین سوگواره عبرات كه به همت ستاد مركزی اربعین برگزارمی شود می توانند به پرتال سوگواره به آدرس: abarat.alarbaeen.ir مراجعه كنند.

مطالب مشابه