logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت؛ فصلنامه زيارت با موضوع ويژه نامه اربعين منتشر شد

از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت؛ فصلنامه زیارت با موضوع ویژه نامه اربعین منتشر شد

نوزدهمین و بیستمین شماره فصلنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی فرهنگ زیارت در تابستان و پاییز ۹۳ از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت با موضوع ویژه نامه اربعین منتشر شد.

نوزدهمین و بیستمین شماره فصلنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی فرهنگ زیارت در تابستان و پاییز ۹۳ از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت با موضوع ویژه نامه اربعین منتشر شد.

اربعین؛ امتداد عاشور، اهمیت و فلسفه زیارت مرقد حسینی، نقش اربعین در احیإ و گسترش نهضت امام حسین، فضیلت پیاده روی برای زیارت معصومین، همایش جهانی اربعین، جایگاه زیارت اربعین در متون حدیثی و فقیهی از جمله موضوعات این ویژه نامه است.

همچنین موضوعاتی همچون اربعین در فرهنگ اسلامی، مضامین زیارت اربعین، وداغ زیارت اربعین، آداب و رسوم عزاداری در عراق امروز، پیاده روی اربعین حسینی در سیره و سخن بزرگان، اربعین حسینی در آثار و انظار علما، اربعینیات و فقه پیاده روی در این فصلنامه آمده است.

در بخش دیگری از این ویژه نامه در خصوص زمان ورود كاروان حسینی به كربلا، جابربن عبدالله انصاری، عطیه دومین زائر اربعین، اربعین‌های خونبین، آسیب شناسی وقایع ۱۳۴۸ قمری، انتفاضه اربعین ۱۳۹۷ قمری، كربلا تا شام، سفرنامه اربعین و اشعار حسینی بحث و بررسی شده است.

صاحب امتیاز این فصلنامه حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت است كه مدیر مسؤولی آن را سیدعلی قاضی عسكر، سردبیری را محمدباقر پور امینی برعهده دارد. و این شماره در ۴۳۰ صفحه منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت این كتاب می‌توانند به نشانی قم، بلوار سمیه، بین كوچه ۲۶و۲۸ پژوهشكده حج وزیارت مراجعه كنند یا با شماره ۳۷۸۴۰۸۰۰ - ۰۲۵ تماس بگیرند.

برای دریافت فایل اینترنتی این ویژه نامه اینجا كلیك كیند.

شایان ذكر است، حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت تاكنون حدود ۱۰۰۰ عنوان كتاب با موضوع حج وزیارت منتشر كرده است كه تمامی این كتاب‌ها به صورت الكترونیكی به نشانیhttp://lib.hajj.ir/ قابل دسترسی است.

مطالب مشابه