logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مسئول فرهنگي بعثه كربلا: روحانيون زوار را نسبت به اماكن غيرمستند در عتبات توجيه كنند

مسئول فرهنگی بعثه كربلا: روحانیون زوار را نسبت به اماكن غیرمستند در عتبات توجیه كنند

مسئول فرهنگی دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری تاكید كرد: روحانیون كاروان ها باید زوار را نسبت به اماكن غیرمستند كه در عتبات عالیات به خصوص كربلا وجود دارد توجیه كنند تا زوار بدانند این اماكن نمادهایی است كه در قرون اخیر ایجاد شده و پایه اعتقادی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین عسكری مسئول فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در كربلا در جلسه روحانیون و مداحان با بیان اینكه روحانیون قدر فرصت سفر زیارتی زوار را بدانند ، تصریح كرد: اهتمام به آموزش زائران داشته باشید و با تبیین مسایل تلاش كنید زیارت مقبولی داشته باشند.

وی افزود: احكام نماز و نذورات از جمله موضوعات مبتلا به زائران است كه باید به آنان آموزش داده شود. همچنین زائران نسبت به اماكن غیرمستند توجیه شوند و بدانند كه این اماكن پایه اعتقادی درستی ندارد و نمادهایی است كه در ده ها و سده های اخیر ایجاد شده است.


مسئول فرهنگی دفتر نمایندگی بعثه رهبری در كربلا با قرائت روایتی ادامه داد: پیامبر(ص) امام علی(ع) را به سوی مردم یمن فرستادند و توصیه هایی فرمودند كه بسیار زیباست.

وی افزود: ایشان فرمودند ای علی تو ماموریت سختی پیش رو داری قبل از اینكه كسی را به دین خدا بخوانی با او جنگ مكن و اگر یك نفر به دست تو هدایت شود از آنچه خورشید در آن طلوع و غروب می كند برای تو بهتر است.

عسكری با اشاره به جنایات داعش اظهار داشت: جنایات و رفتار این مدعیان اسلام درست برعكس فرموده پیامبر است زیرا بدون هیچ دلیل مردم را قتل عام می كنند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلیان، رابط بعثه كربلا با بیان اینكه فرصت تبلیغ در كربلا به بركت انقلاب اسلامی و خون شهدا نصیب ما شده است اظهار داشت: انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت های فراوان در دوره قبل از انقلاب و بعد از آن است و حالا كه این فرصت در دست ما قرار دارد باید از آن نهایت بهره را ببریم.

وی با اشاره به فاكتورهای ارزیابی روحانیون بیان كرد: مردم داری، تبعیت از سیاست های بعثه رهبری، رعایت شئون روحانیت، نظم و مدیریت فرهنگی كاروان، مسئولیت پذیری و ... از جمله این فاكتورهاست.

مطالب مشابه