logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/10/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
استاد دانشگاه علامه طباطبايي تاكيد كرد: رعايت آداب زيارت در حرم هاي مطهر ائمه(ع)

استاد دانشگاه علامه طباطبایی تاكید كرد: رعایت آداب زیارت در حرم های مطهر ائمه(ع)

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینكه حرم امام حسین(ع) محل اقامت و تردد ملائكه است تاكید كرد: رعایت آداب زیارت در چنین مكان مقدسی بر همه زوار لازم است.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر سیدصدرالدین شریعتی، در سخنرانی خود در جمع زوار حرم مطهر حسینی با بیان اینكه امروز به نقلی روز شهادت حضرت زهرا(س) و میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسكری(ع) گفت: در این روز نوری از انوار طیبه الهی وداع فرمود و دل ما را غمگین كرد و نوری از انوار الهی به دنیا آمدند و چشمان شیعیان را به نور خود روشن كردند.

وی با اشاره به اهمیت و والابودن جایگاه حرم مطهر حسینی اظهار داشت: طبق روایات متعدد ملائكه نه تنها به این حرم شریف تردد دارند بلكه تعداد زیادی همواره مقیم هستند و تا قیامت مقیم خواهند بود.

این سخنران بیان كرد: چهار هزار ملك و فرشته برای یاری امام حسین آمدند اما ایشان قبول نفرمود و باز برگشتند از خدا برای یاری امام اذن مجدد بگیرند اما وقتی آمدند كه امام شهید شده بودند و به اذن خدا تا قیامت مقیم هستند.

وی ادامه داد: در چنین فضایی كه چهار هزار ملائكه در روز و چهار هزار ملك در شب مقیم اند و مراقبت از حرم دارند زوار محترم باید مراقب باشند تا خدای ناكرده در این فضا معصیتی صورت نگیرد و زیارت را بر اساس آدابی كه دارد انجام دهیم.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی تصریح كرد: یكی دیگر از كارهایی كه بعضا در این فضای مقدس كه هشت هزار ملك دائما مراقب زوار هستند صورت می گیرد این است كه هنگام نماز جماعت صبح برخی افراد به صورت فرادی نماز خود را می خوانند و ثواب جماعت را هم از دست می دهند.

مطالب مشابه