logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/10/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مسئول بعثه رهبري در كربلا عنوان كرد: اجراي برنامه هاي منظم و مفيد بعثه براي زوار عتبات

مسئول بعثه رهبری در كربلا عنوان كرد: اجرای برنامه های منظم و مفید بعثه برای زوار عتبات

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در كربلا با اشاره به اجرای برنامه های منظم و مفید بعثه برای زوار عتبات گفت: روحانیون و مدیران كاروان ها باید برای بهره مندی بیشتر زوار این این مراسمات اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین بهجتی، مسئول بعثه رهبری در كربلا در جلسه تواصی به حق در محل بعثه به قرائت روایتی از پیامبر(ص) پرداخت و گفت: بهترین همنشین برای انسان در روز قیامت، عمل نیك اوست.

وی ادامه داد: پیامبر در این روایت فرموده اند كه بدانید عزت در دنیا با ذلت عجین است؛ حیات با مرگ و غم با شادی همراه است و هر گناهی عقاب دارد و برای هر اجلی هم مهلت معینی وجود دارد كه خاتمه خواهد یافت.

بهجتی اضافه كرد: رسول الله در ادامه روایت فرموده اند انسان چاره ای جز همراهی با قرین خود یعنی عملش ندارد زیرا عمل همراه انسان جاودانه است و اگر عمل نیكی باشد او را به بهشت می برد و اگر عملش بد باشد سرانجام او جهنم و عذاب است.

مسئول بعثه رهبری در كربلا با اشاره به تعبیر شهید دستغیب مبنی بر اینكه عمل مانند سایه انسان است بیان داشت: به تصریح این روایت انسان درقیامت هیچ نگرانی مگر از ناحیه عمل خویش ندارد.

وی در ادامه با بیان اینكه بعثه رهبری مسئولی فعالیت های فرهنگی را بر عهده دارد اضافه كرد: باید اطلاع رسانی دقیقتری از سوی روحانیون و مدیران كاروان ها برای بهره مندی بیشتر زوار از برنامه های بعثه در عتبتین صورت بگیرد.

بهجتی عنوان كرد: برنامه های بعثه رهبری بسیار منظم و زمان در نظر گرفته شده برای آن ها نیز بسیار خوب و قابل بهره برداری است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین عسكری، مسئول فرهنگی بعثه رهبری در كربلا نیز ادامه داد: یكی از مسایلی كه بعضا مشكلاتی را برای زوار و كاروان های دیگر ایجاد می كند صدای بیش از حد بلندگوهای برخی كاروان ها در اطراف حرم است كه باید پیگیری لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت حضرت معصومه كه پیش رو است گفت: برای این مناسبت نیز تعدادی پوستر چاپ و در اختیار كاروان ها و در هتل ها قرار خواهد گرفت همچنین به مناسبت شهادت حضرت زهرا و ولادت امام عسكری نیز تعدادی پوستر چاپ و در هتل ها و در معرض دید زوار قرار گرفته است.
 

مطالب مشابه