logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/15 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در ديدار نماينده بعثه‌ و مسؤول خيمه‌گاه حسيني تأكيد شد؛ تلاش براي خدمت‌رساني به زائران وترويج فرهنگ اهل‌بيت

در دیدار نماینده بعثه‌ و مسؤول خیمه‌گاه حسینی تأكید شد؛ تلاش برای خدمت‌رسانی به زائران وترویج فرهنگ اهل‌بیت

مسؤول نمایندگی بعثه‌ مقام معظم رهبری در عراق و مسؤول خیمه‌گاه امام حسین (ع) در دیداری به بررسی راهكارهای ارائه خدمات فرهنگی به زائران پرداختند و بر ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) تأكید كردند.

حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق به همراه برخی از مسؤولان بعثه در دیدار صمیمی با حاج فاضل مهدی ابودگه مسؤول خیمه گاه امام حسین (ع) به بررسی راهكارهای ارائه خدمات فرهنگی به زائران پرداختند و بر خدمت رسانی بیشتر و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) تأكید كردند.

در ابتدای این دیدار كه حجج اسلام رجبعلی زمانی، حمید احمدی، حسین بهجتی مسؤول بعثه كربلا و دیگر همكاران بعثه در كربلا نیز حضور داشتند، مشاور استانها و دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری به معرفی نماینده جدید بعثه در عراق پرداخت و فعالیت‌های گذشته وی را در مدینه منوره تشریح كرد و موفقیت های نامبرده را برشمرد.

اتحاد ریشه ناامنی‌ها را می‌خشكاند

وی در ادامه خواستار همكاری مدیران خیمه گاه امام حسین (ع) با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در راستای معرفی فرهنگ اهل بیت (ع) به زائران شد و با اشاره به مشكلاتی كه مردم مظلوم كشور عراق با آن دست و پنجه نرم می‌كنند به ویژه هجوم وحشیانه تروریستهای تكفیری به برخی از مناطق این كشور، گفت: با اتحاد، همكاری و همدلی شیعه در همه كشورها به ویژه ایران اسلامی و كشور عراق ریشه این ناامنی‌ها خشكانده خواهد شد.

مشاور استانها و دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری بر تشكیل یك صف واحد در برابر صهیونیسم، استكبار و تكفیر تأكید كرد و افزود: هرچند مبارزه با دشمنان دین و مذهب دشوار است اما اكنون به پیروزی‌های بسیاری دست یافته اید و به لطف خداوند و به زودی زود بر دشمن‌های داخلی و خارجی اعم از آمریكا و ازنابش داعش پیروز می‌شوید.


قلب‌های ما و شما یكی است

در ادامه این دیدار، حاج فاضل مسؤول خیمه گاه حسینی خطاب به جمع حاضر با بیان اینكه شما فرزندان دولت امیرمؤمنان (ع) هستید و دولت شما هم شیعه است، گفت: قلبهای ما یكی است و با شما یك مجموعه واحد هستیم، چراكه هر دو برای رستگاری مذهب اهل بیت (ع) تلاش می‌كنیم.

وی تصریح كرد: شیعه از هر جهت مورد تعرض یهود، نصارا و وهابیت قرار گرفته و اكنون بر همه ما واجب است علیه كسانی كه با شیعیان مبارزه می‌كنند مبارزه كنیم تا نصرت نزدیك و ظهور حضرت ولی عصر (عج) محقق شود.

حاج فاضل با بیان اینكه من مقلد امام خمینی (ره) هستم و محبت ایشان در دل من و همه مردم عراق جای گرفته است، گفت: خدا شما را در این راه ثابت قدم كند، دست ما را در دست شما قرار دهد تا كاملا متحد شویم و در آخر امر هم به شفاعت امام حسین (ع) نائل گردیم.

وی فعالیت‌های نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در كربلا را ستود و با بیان اینكه تمام تلاش خود را برای یاری مسؤولان حاضر در جلسه در تحقق برنامه‌ها به كار خواهد بست، اظهار داشت: ما به قلب شما نگاه می‌كنیم و مطمئن هستیم كه برای دفاع از مذهب شیعه و نصرت امام زمان (عج) تلاش می‌كنید.

شیعیان ایران و عراق زینت یكدیگر باشند

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی از همكاری‌های صمیمانه مسؤولان خیمه گاه حسینی با نمایندگی بعثه در كربلا تشكر كرد و با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) كه می‌فرمایند «شما شیعیان برای ما زینت باشید»، گفت: رفتار ما منتسب به مكتب اهل بیت (ع) است، باید به گونه ای باشد كه سبب سربلندی آنها شود خود ما باید برای یكدیگر زنت باشیم.

مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق بر همكاری دو جانبه در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر و بیشتر به زائران و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) تأكید و با اشاره به اهمیت نظم و انضباط در فعالیت‌های مرتبط با امور ایرانیان، ابراز امیدواری كرد كه این فعالیت‌ها هر روز بهتر از گذشته باشد.

 

مطالب مشابه