logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/10/13 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مسئول شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین: باید در پیاده‌روی اربعین قرارگاه‌های مختص قرآنی فراهم شود.

مسئول شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین: باید در پیاده‌روی اربعین قرارگاه‌های مختص قرآنی فراهم شود.

مسئول شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: باید در پیاده‌روی اربعین قرارگاه‌های مختص قرآنی فراهم شود.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حسن محمدی مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت و مسئول شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی اربعین  امروز در همایش تجلیل از خادمان قرآنی اربعین حسینی که در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی برای فعالیت‌های فرهنگی اقدامات خوبی داشته است.
وی افزود: یکی از مهمترین فعالیت‌های که باید ذیل کمیته فرهنگی اربعین باشد فعالیت‌های قرآنی است که بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.
مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت عنوان کرد: ذیل کمیته فرهنگی اربعین یک شورا برای فعالیت‌های قرآنی تشکیل شد که با توجه به فراخوان در طرح‌های قرآنی مصوبات و برنامه‌هایی را برای آن تدارک دیدیم.
محمدی بیان داشت: پیش از شروع مراسم اربعین با هماهنگی کشور عراق 50 نفر خادمان و فعالان کشور عراق در ایران حاضر شدند.
وی ابراز کرد: امسال 109 محفل انس با قرآن در نجف و مسیر پیاده‌روی اربعین برگزار شد، همچنین حدود 6 هزار مصحف قرآنی از طریق بعثه رهبر معظم انقلاب توزیع شد.
 مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت افزود: همچنین طرحی را برای حفظ سوره فجر داشتیم که با خلاء درحوزه اطلاع رسانی بیشتر در جمع زوار ایرانی برگزار شد.
محمدی  بیان داشت: بزرگترین جمع‌خوانی قرآن کریم با محوریت سوره فجر، و برگزاری پویش ملی شوق وصال برای افرادی که موفق نشدند در مراسم اربعین حضور داشته باشند از دیگر برنامه‌ها در راهپیمایی اربعین بود.
وی گفت: در نجف 29 محفل را در مکان‌ها و مواکب مختلف برگزار کردیم، در کربلای معلی 24 محفل در سامرا 3 محفل، در جمع 109 محفل را برگزار کردیم که اتفاق بی‌نظیری بود.
مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت در پایان خاطرنشان کرد: باید در پیاده‌روی اربعین قرارگاه‌های مختص قرآنی فراهم شود، در برخی مواکب به دلایل مختلف فرهنگی به فعالیت‌های قرآنی به شکل برنامه جنبی نگاه می‌شد که امیدواریم رفع شود.

مطالب مشابه