logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/13 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حضور ۲۰ هزار زائر در هيئت عزاداري ايرانيان امام رضا(ع)

حضور ۲۰ هزار زائر در هیئت عزاداری ایرانیان امام رضا(ع)

مسئول هیئت امام رضا (ع) در كربلا با اعلام اینكه پیش بینی می شود بالغ بر ۲۰ هزار زائر ایرانی در این هیئت حضور داشته باشند گفت: هیئت عزاداری امام رضا (ع) را می توان بزرگترین هیئت عزاداری در كربلا معرفی كرد.

محمد عسگری مسئول هیئت امام رضا (ع) در كربلا با اشاره به ثبت این هیئت در سال گذشته، این اقدام را از جمله اقدامات بسیار خوب دانست كه به همت سركنسول ایران در كربلا، مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق، مدیر نمایندگی حج و زیارت و مدیر نمایندگی شركت شمسا به ثبت رسیده است.

عسگری این هیئت را عصاره و پیشانی همه فعالیت‌های فرهنگی دانست و خاطرنشان كرد: با آسیب شناسی و كسب تجربیات بسیار خوب در مناسبت‌های امسال، برنامه ریزی دقیقی نسبت به رفع برخی مشكلات صورت گرفت و كمیته‌های متناسبی نیز تشكیل شد.

وی از جمله كمیته‌های ایجاد شده در هیئت عزاداری امام رضا (ع) را كمیته‌های امنیت، تبلیغات و انتظامات دانست و گفت برای هر كمیته مسئولی از اعضای بعثه تعیین شده است.
 

 


وی از برگزاری منظم جلسات مشترك با مسئولان سركنسولگری، حج و زیارت و ستاد عملیات شمسا و عتبه حسینی برای هر چه بهتر برگزار شدن این هیئت خبر داد و گفت: امسال با توجه به تشكیل ستاد فرهنگی اربعین و حمایت این ستاد از موكب امام رضا (ع) شاهد مراسمی در شان جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

وی با اعلام اینكه پیش بینی می‌شود بالغ بر ۲۰ هزار زائر ایرانی در این هیئت حضور داشته باشند گفت: هیئت عزاداری امام رضا (ع) را می‌توان بزرگترین هیئت عزاداری در كربلا معرفی كرد.

مسئول موكب امام رضا (ع) از ویژگی‌های برجسته این هیئت را نظم و انضباط مثال زدنی دانست و گفت: تولیت آستان‌های مقدس حسینی و عباسی نیز به دلیل حفظ نظم زائران ایرانی اظهار رضایت كردند.

وی برنامه عزاداری این هیئت را در شب و شام اربعین اعلام كرد و گفت: هیئت عزاداری امام رضا (ع) در این دو شب، پس از برگزاری نماز مغرب و عشا به سمت حرم امام حسین (ع)، بین الحرمین سپس حرم حضرت عباس (ع) حركت خواهد كرد.

مسئول موكب امام رضا (ع) افزایش برنامه‌های فرهنگی هیئت، ارتقا سیستم صوت، افزایش تعداد انتظامات، اطلاع رسانی مناسب و افزایش تدابیر امنیتی را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای اربعین دانست.

مطالب مشابه