logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/28 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در ديدار مسئولان نظام، سفيران وميهمانان كنفرانس وحدت اسلامي؛ همه فرَق اسلامي پيامبر(ص)، قرآن مجيد و كعبه شريف را محور وحدت قرار دهند

در دیدار مسئولان نظام، سفیران ومیهمانان كنفرانس وحدت اسلامی؛ همه فرَق اسلامی پیامبر(ص)، قرآن مجید و كعبه شریف را محور وحدت قرار دهند

حضرت آیت الله خامنه ای، سیاستها و اقدامات انگلیسی‌ها در دو قرن اخیر را به عنوان منبع شر و نكبت برای ملتهای منطقه مورد اشاره قرار دادند و یادآوری كردند: در روزهای اخیر انگلیسی‌ها در نهایت بی‌شرمی، ایران مظلوم و عزیز را تهدید منطقه نامیده اند اما همه می دانند كه برخلاف این اتهامات، این انگلیسی‌ها هستند كه همیشه منشأ و منبع تهدید و فساد و خطر و نكبت بوده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل  از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز -شنبه- در دیدار مسئولان نظام، میهمانان سی‌امین كنفرانس وحدت اسلامی، سفرای كشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم تأكید كردند: امروز دو اراده در منطقه در تعارض با یكدیگر قرار گرفته است، «اراده وحدت» و «اراده تفرقه»، و در این اوضاع حساس، «تكیه بر قرآن و تعالیم الهی پیامبر اعظم(ص)»، به‌عنوان داروی وحدت‌بخش، راه حل محنتهای دنیای اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریك میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت محمد بن عبدالله(ص) و ولادت با سعادت امام جعفر صادق(ع) افزودند: اهمیت وجود مقدس پیامبر اسلام به حدی است كه پروردگار كریم در قرآن مجید به خاطر دادن این نعمت بی بدیل، بر بشریت منت می‌گذارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تعبیر قرآنی «رحمةً ‌للعالمین»، تعالیم پیامبر اعظم را راهی برای نجات همه بشریت خواندند و افزودند: دشمنان بشریت و صاحبان زر و زور با این تعالیم سعادت‌بخش مخالفند و به همین علت خداوند به پیامبر(ص) دستور می دهد ضمن خودداری از پیروی و سازش با كفار و منافقین، با آنان جهاد كن و بر آنان سخت بگیر.

ایشان افزودند: جهاد با دشمنان اسلام و بشریت البته به تناسب شرایط مختلف گاه نظامی، گاه سیاسی، و در شرایطی فرهنگی یا حتی علمی است و ملتهای مسلمان به‌خصوص مبلغان دینی و جوانان باید با مطالعه و شناخت تعالیم الهی به پیامبر خاتم(ص)، این مجموعه حیات‌بخش را مورد استفاده قرار دهند.

رهبر انقلاب با یادآوری تلاش روزافزون استكبار و استعمار برای تفرقه و تضعیف مسلمانان افزودند: دنیای اسلام امروز دچار گرفتاری‌ها و رنج های فراوانی است كه «اتحاد، هم افزایی، تعاون و عبور از اختلافات مذهبی و فكری در زیر سایه مشتركات فراوان اسلامی»، راه حل این مشكلات و مصائب است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در صورت وحدت ملتها و دولتهای اسلامی، امریكایی‌ها و صهیونیستها، توان تحمیل خواسته های خود بر مسلمانان را از دست می دهند و توطئه به فراموشی سپرده شدن فلسطین ناكام خواهد ماند.

ایشان، حمله و كشتار مسلمانان از میانمار در شرق آسیا تا نیجریه در غرب افریقا و رویارویی مسلمانان در منطقه بسیار مهم غرب آسیا را از نتایج توطئه‌های تفرقه انگیز مستكبران خواندند و افزودند: در این اوضاع و احوال، شیعه انگلیسی و سنّی امریكایی مثل دو لبه یك قیچی به آتش افروزی و اختلاف افكنی مشغولند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به رویارویی اراده شیطانی تفرقه با اراده عزت‌بخش وحدت گفتند: سیاست قدیمی انگلیسی ها مبنی بر تفرقه بینداز و آقایی كن، در دستور كار جدی دشمنان اسلام قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای، سیاستها و اقدامات انگلیسی‌ها در دو قرن اخیر را به عنوان منبع شر و نكبت برای ملتهای منطقه مورد اشاره قرار دادند و یادآوری كردند: در روزهای اخیر انگلیسی‌ها در نهایت بی‌شرمی، ایران مظلوم و عزیز را تهدید منطقه نامیده اند اما همه می دانند كه برخلاف این اتهامات، این انگلیسی‌ها هستند كه همیشه منشأ و منبع تهدید و فساد و خطر و نكبت بوده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی، افزایش فعالیتهای ضد اسلامی مستكبران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را نشانه ترس آنها از استقرار و استمرار یك نظام اسلامی قدرتمند، پیشرو و الگو دانستند و افزودند: دشمنان حتی اگر ادعای نرمش، و ظاهری آراسته هم داشته باشند، در باطن به تمام معنا، وحشی و خشن هستند و ملتها باید برای مواجهه با این دشمنان بی اخلاق، بی دین و بی‌انصاف آماده باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «اتحاد» را مهمترین آمادگی مورد نیاز دنیای اسلام برشمردند و افزودند: همه فرَق اسلامی چه شیعه و چه سنّی، از ایجاد اختلاف حذر كنند و وجود نازنین پیامبر(ص)، قرآن مجید و كعبه شریف را محور وحدت و همبستگی قرار دهند.

رهبر انقلاب اسلامی، هوشیاری ملتها و دولتها در مقابل شیطنتهای سلطه گران را خواستار شدند و افزودند: چرا كشورهایی با ظواهر اسلامی حرف دشمنان را درباره تهدیدات و دشمنی‌های درونی جهان اسلامی قبول و به صراحت از سیاستهای آنها تبعیت می كنند؟

ایشان در پایان سخنانشان خطاب به ملت عزیز و امتحان‌داده ایران گفتند: «تداوم راه پرافتخار امام و انقلاب»، «ایستادگی در مقابل دشمنان» و «دفاع بدون ملاحظه از حق و حقیقت»، بی‌تردید عزت و سعادت دنیا و آخرت را به ارمغان خواهد آورد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای روحانی رئیس جمهور سالروز ولادت شریف و نورانی پیامبر اسلام(ص) را روز دعوت به حق و همه فضائل اخلاقی دانست و افزود: سیره پیامبر اكرم(ص)، وسط‌گزینی بین حق و باطل نبود، بلكه ایشان در عرصه حق، یعنی بهترین مسیر را انتخاب می‌كرد و معنای اعتدال نیز همین است.

رئیس جمهور با تأكید بر لزوم افزایش پیشرفت مادی و معنوی در كنار یكدیگر گفت: امروز اقبال جوانان كشور به معنویت و حضور پرشور آنان در عرصه های معنوی بیش از گذشته شده و در عرصه پیشرفت مادی نیز براساس گزارش بانك مركزی، رشد اقتصادی كشور در شش ماهه اول سال به هفت ممیز چهار دهم درصد رسیده است.

آقای روحانی همچنین در خصوص اوضاع منطقه با اشاره به برخی گروهها و جریانها كه به‌نام پیامبر رحمت، چهره دین را به ترور و خشونت آلوده كرده‌اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در كنار ملتهای مظلوم منطقه در مقابل تروریسم ایستاده و خواهد ایستاد.

رئیس‌جمهور با انتقاد از برخی دولتهای اسلامی كه از موفقیتهای مردم و ارتش در عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم اظهار نگرانی و ناراحتی می‌كنند، افزود: متأسفانه برخی دولتهای اسلامی به‌جای آنكه نگران مردم مظلوم سوریه و زنان و كودكان و مجروحان و آوارگان در حلب باشند، نگران سرنوشت تروریستها و به‌دنبال سالم خارج‌شدن آنها از حلب هستند.

آقای روحانی، سیره و راه پیغمبر اكرم(ص) را مبارزه با ظلم و تجاوز خواند و گفت: واگرایی كشورهای اسلامی، آنها را از عظمت و پیشرفت باز می‌دارد و تنها راه نجات دنیای اسلام، همگرایی و اتحاد است.

در پایان این دیدار جمعی از میهمانان كنفرانس وحدت اسلامی از نزدیك با رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو كردند.

مطالب مشابه