logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي: تاثيرات كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در برگزاري اين مراسم مشهود بود

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی: تاثیرات كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین در برگزاری این مراسم مشهود بود

حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت: تاثیرات متنوع كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین در برگزاری باشكوه این مراسم معنوی بسیار مشهود بود و در این حركت عظیم فرهنگی، بزرگان بر استفاده از تمام ظرفیت های فرهنگی كشور تاكید كردند و از این رو این موفقیت تنها به بعثه تعلق ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین در همایش مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق واستان ها تجربه جدید امسال در استفاده از ظرفیت این دفاتر راموفق ارزیابی كرد و از زحمات مسئولین و كاركنان و تمامی دست اندركاران این حوزه تقدیر و تشكر كرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی افزود: همه استانها و مناطق در موضوع اربعین تلاش كردند تا كار به نحو احسن پیش رود ولی در این بین برخی واحدها مانند اصفهان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراسان رضوی، خوزستان و ... تلاش ویژه ای به خرج دادند كه قابل تقدیراست.

مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین همچنین با بیان مساعدت های حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، از همراهی و همكاری وی و تمام عوامل حاضر در بعثه عراق قدردانی كرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی با اشاره به حضور نهادها و موسسات مختلف ذیل كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین، خاطر نشان كرد: در جریان برگزاری اربعین امسال، 67 موسسه و نهاد با این كمیته همكاری كردند و برگزاری مراسمات گوناگون در این حركت عظیم فرهنگی با هم افزایی سازمانها و نهادهای گوناگون شكل گرفت.

وی با اشاره به رشد چشمگیر فعالیت های فرهنگی اربعین نسبت به سال گذشته اظهار داشت: امسال در 40 نقطه پیش بینی برگزاری مراسم داشتیم كه در نهایت در 32 نقطه برگزار شد و در این یك موضوع 67 مراسم سال 94 به 550 مراسم افزایش یافت.

مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین با اشاره به فعالیت های متنوع این ستاد اظهار داشت: پدیده ی جدیدی كه امسال شاهد بودیم این بود كه موكب ها خودشان از ما مداح، سخنران و قاری درخواست می كردند.

وی با بیان نتایج نظرسنجی هایی كه برخی نهادها از برگزاری اربعین تهیه كرده اند، افزود: نتایج این نظرسنجی ها به وضوح نمایانگر عملكرد مثبت كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و تاثیر فعالیت های این كمیته در این حركت عظیم است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی با اشاره به اینكه امسال با اعزام 40 قاری، حدود 300 برنامه در قالب اتحادیه های قرآنی ایران و عراق برگزار شد، افزود: برنامه روایتگری نیز از جمله كارهای اثربخش كمیته فرهنگی بود، به نحوی كه از 670 برنامه برای 200 هزار نفر در سال گذشته به 2000 اجرا برای 600 هزار مخاطب درامسال افزایش یافت.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی از تولید و سیاست گذاری تولید كالاهای مورد نیاز اربعین توسط كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین خبر داد و تصریح كرد: بسته های مختلف فرهنگی توسط نهادها، سازمان ها و اشخاص حقیقی در عرصه اربعین عرضه شد در حالی كه برخی از این بسته های فرهنگی به نام كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین اشاره ای نداشتند.

وی ادامه داد: امسال همچنین در استانهایی كه بعثه نداشتیم، از ظرفیت مدیران كل سازمان تبلیغات اسلامی استفاده كردیم كه تجربه بسیار موفقی بود.

مسئول كمیته فرهنگی- آموزشی ستاد مركزی اربعین افزود: امسال با كارهای فشرده فرهنگی كه صورت گرفت، قبل از اربعین حدود یك میلیون نفر به كشور بازگشتند در حالی كه سال گذشته در همین مقطع، حدود 400 هزار نفر به كشور بازگشتند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی در پایان تاكید كرد: به طور قطع در این كار عظیم فرهنگی آسیب هایی وجود دارد كه باید مورد بررسی قرار گیرد و ما در حال جمع آوری و جمع بندی این گزارش ها هستیم.

در ادامه این جلسه چند تن از مسئولین بعثه مناطق و استانها دیدگاه و پیشنهادات خود را در حوزه اربعین بیان كردند.

مطالب مشابه