logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/15 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
آيت الله مكارم شيرازي: عراق درخصوص رواديد زائران اربعين تسهيلات ارائه كند

آیت الله مكارم شیرازی: عراق درخصوص روادید زائران اربعین تسهیلات ارائه كند

آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: مناسب است دولت عراق در روادید مراعات كرده و برای زائران اربعین حسینی تسهیلاتی داشته باشد تا این عزیزان با شرایط آسان تری به زیارت مشرف شوند.

حضرت آیت الله مكارم شیرازی صبح دیروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به حضور میلیونی مردم از سراسر عراق و جهان به خصوص ایران در اربعین حسینی(ع) گفتند:از دولت و ملت عراق كه در مسائل مربوط به اربعین حسینی زحمات بسیاری كشیده و با دل و جان از زوار حسینی پذیرایی كردند، تقدیر و تشكر داریم.

این مرجع تقلید با اشاره به حمله تروریستی حله، ابراز داشتند: كسانی كه جنایت می كنند، ضربات سنگین تری بر مغزشان وارد خواهد شد؛ این افراد امروز در موصل و سوریه در حال فرار بوده؛ ولی این جنایات را انجام می دهند و واقعا آیا هیچ دیوانه ای این كارها را می كند؟ انشاالله خداوند متعال شر این دیوانه ها را از دنیا قطع بفرماید.

معظم له یادآور شدند: مناسب است دولت عراق در ویزاها مراعات نموده و برای زوار اربعین تسهیلاتی داشته باشد تا این عزیزان با شرایط سهل تری به زیارت آمده و مسلما برداشتن ویزا، سال به سال بر شكوه مراسم اربعین افزوده و خواری بر چشم وهابی های تكفیری خواهد بود.

حدود 80 تن از زائران اربعین حسینی در یك انفجار تروریستی كه پنجشنبه چهارم آذرماه در پمپ بنزینی نزدیك شهر حله در جنوب عراق رخ داد به شهادت رسیدند.

مطالب مشابه