logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/07 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
استاندار ايلام: 60 درصد زائرين اربعين حسيني از مرز مهران تردد كردند

استاندار ایلام: 60 درصد زائرین اربعین حسینی از مرز مهران تردد كردند

استاندار ایلام به اشاره به تردد 2 میلیون و 300 هزار نفری زائرین اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران گفت: در مجموع 60 درصد زائران كشور مرز مهران را برای شركت در آیین اربعین انتخاب كردند.

محمدرضا مروارید در نشست ستاد اربعین استان ایلام ضمن تقدیر از تلاش های مردم و مسئولان استان برای خدمات رسانی به زائرین و تسهیل در ترددها، اظهار كرد: مردم این استان برای خدمت رسانی به زائرین از یكدیگر سبقت می گرفتند.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تسهیل در تردد زائرین از مرز مهران افزود: عموم مردم استان در یك ماه گذشته می خواستند به نحوی در این حماسه بزرگ نقش آفرینی كرده و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دهند.

مروارید تاكید كرد: فراهم كردن شرایط جابجایی بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر در مدت 2 هفته كار بسیار بزرگی بود كه با همت مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی بویژه دستگاه های خدمات رسان با كمترین مشكلی از طریق مرز مهران انجام شد.

استاندار ایلام یادآور شد: تمامی دستگاه های عضو ستاد اربعین باید با رصد مشكلات امسال، راهكارها و نكته نظرات خود را برای برگزاری بهتر این آیین در سال آینده ارائه دهند تا از هم اكنون به فكر رفع مشكلات باشیم.

مروارید اضافه كرد: سال گذشته قرار بود در بودجه سنواتی ردیفی مستقل برای اربعین پیش بینی شود كه محقق نشد ولی امیدوارم در لایحه بودجه 96 این موضوع عملی شود و استان های ایلام و خوزستان از این منبع برای توسعه زیرساخت و تسری در خدمت رسانی به زائرین اربعین بهره مند شوند.

وی با اشاره به نامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به وزیر كشور و انتقاد ایشان از نحوه اطلاع رسانی و عملكرد ستاد مركزی اربعین در خصوص مرز مهران گفت: هیچكدام از مسئولان نسبت به استان ایلام دید منفی ندارند البته برخی مسئولان ارشد این نگرانی را داشتند كه اگر حجم جمعیت زیاد بسوی مرز مهران بیایند امكان ارائه خدمات مناسب به آنها در این مرز وجود ندارد.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به بازدید وزیر كشور از مرز مهران اضافه كرد: رحمانی فضلی از نحوه خدمات رسانی و حجم فعالیت های صورت گرفته برای پذیرایی از زائرین اربعین در این منطقه قدردانی كردند كه این نشان دهنده موفقیت مردم و مسئولان استان در خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام در ایام منتهی به اربعین امسال بیش از یك میلیون و 100 هزار نفر از مرز مهران عبور كرده و وارد كشور عراق شدند و بیش از یك میلیون و 200 هزار نفر نیز پس از شركت در آیین اربعین و زیارت حرم مطهر امامان معصوم (ع) در شهرهای مذهبی عراق از این مرز وارد كشورمان شدند.

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 كیلومتری جنوب باختری شهر ایلام بدلیل برخورداری از مزیت نزدیكی و كوتاهی مسافت تا كربلا انتخاب اول زائران است.

مطالب مشابه