logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام ثمري: زائر اربعين هرگز فريب جريان نفوذ و فتنه را نمي خورد

حجت الاسلام ثمری: زائر اربعین هرگز فریب جریان نفوذ و فتنه را نمی خورد

سخنران كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با بیان اینكه جریان نفاق حق و باطل را با هم مخلوط و تشخیص حق را سخت می كند، گفت: زائر اربعین هرگز فریب جریان نفوذ و فتنه را نمی خورد.

حجت الاسلام والمسلمین علی ثمری در مراسم سخنرانی و مداحی اباعبدالله الحسین (ع) كه پس از نماز مغرب و عشا از سوی كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در موكب احباب الرضا (ع) برگزار شد، به تبیین فلسفه زیارت اربعین پرداخت.

وی با بیان اینكه یكی از راه های كسب معرفت به ساحت مقدس اهل بیت (ع) زیارتنامه است، گفت: اگر انسان به طور حساب شده و سنجیده از بركات این زیارتنامه ها برخوردار شود، عیار معرفتش افزایش می یابد.

سخنران كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین از زیارتنامه جامعه كبیره، امین الله و ندبه به عنوان یك دوره كامل امام شناسی نام برد و با اشاره به روایتی از امام حسن عسكری (ع)، از زیارت اربعین به عنوان یكی از نشانه های مؤمن و یك منبع معرفتی برای شیعیان نام برد.

وی در ادامه با اشاره به فرازی از زیارتنامه اربعین كه می فرماید «و بذل مهجته فیك لیستنقذ عبادك من الجهاله و حیره الضلاله»، گفت: امام حسین (ع) خون دل داد و در كنار خون دل خود ایستاد تا جهل، نادانی و نافهمی از بین برود.

حجت الاسلام والمسلمین ثمری با بیان اینكه بدتر از جهل و نادانی ایجاد حیرت و سرگردانی از سوی جریان نفاق است، افزود: جریان نفاق حق و باطل را با هم مخلوط و تشخیص حق را سخت می كند، در این اوضاع برخی حرف های قشنگی می زنند كه اراده باطل از آن دارند.

وی با تأكید بر اینكه زائر اربعین هرگز فریب جریان نفوذ و فتنه را نمی خورد، تصریح كرد: عده ای در كربلا امام حسین (ع) را برای رضای خدا به شهادت رساندند و این امر، تأثیر جریان نفوذ و نفاق را در جامعه اسلامی به خوبی نشان می دهد.

سخنران كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با بیان اینكه جریان فتنه همچنان ادامه دارد و باید بیدار باشیم، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند كسانی كه در فتنه خود را پیدا نكنند ساقط می شوند، اما امروز برخی تردید دارند و در مسیری غیر از مسیر ولایت حركت می كنند.

گفتنی است، نماز مغرب و عشا دوشنبه (دوم آذر) در موكب احباب الرضا (ع) به امامت حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق اقامه شد.

مطالب مشابه