logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
با پايان مراسم باشكوه اربعين؛ مواكب عزاي حسيني در كربلاي معلا جمع آوري شد

با پایان مراسم باشكوه اربعین؛ مواكب عزای حسینی در كربلای معلا جمع آوری شد

مواكب عزای اباعبدالله الحسین (ع) كه برای پذیرایی از زائران آن حضرت در ایام اربعین و در كربلای معلا برپا شده بودند، جمع آوری شده یا در حال جمع آوری هستند.

امسال مراسم اربعین حسینی همچون سالهای گذشته و بلكه بهتر و باشكوه تر با حضور میلیونها زائر شیفته و دلداده اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در شهر مقدس كربلا برگزار شد.

آنچه از همه بیشتر در این مراسم باشكوه به چشم می آمد، برپایی مواكب عزای حسینی بود كه از زائران اباعبدالله الحسین (ع) با تمام تلاش و در بهترین شرایط و با فراهم آوردن بهترین امكاناتی كه داشتند، پذیرایی می كردند.

مردم كشور عراق اعتقاد خاصی نسبت به پذیرایی از زائران امام حسین (ع) در ایام مختلف سال دارند كه این خدمتگزاری بیشتر در ایام اربعین بروز و ظهور پیدا می كند و آن هم به سبب اهمیت ویژه این ایام و ازدحام زائران در كربلا است.

اما اربعین حسینی (ع) با همه زیبایی هایش به پایان رسید و میزبانان میهمان نواز كربلا در حال جمع آوری موكب هایشان هستند و با مدد از امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع)، خود را برای سالی دیگر آماده می كنند.

این در حالی است كه به گفته میرمسعود حسینیان سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كربلا، مواكبی كه از سوی ایرانیان در كربلا تدارك دیده شده، تا دو روز آینده برپا است و خدمات كنسولی به زائران اربعین سیدالشهدا (ع) ارائه می شود.

مطالب مشابه