logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام والمسلمين آقا تهراني مطرح كرد؛ ضرورت حضور زنان در مراسم اربعين حسيني

حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی مطرح كرد؛ ضرورت حضور زنان در مراسم اربعین حسینی

استاد اخلاق حوزه با بیان اینكه زنان در دفاع از حق و حقیقت نقش بسیار مؤثری دارند، در پاسخ به مخالفان حضور بانوان در مراسم اربعین حسینی (ع)، حوادث پس از عاشورا را یادآور شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) ویژه خواهران درکربلای معلا به انتقادات مخالفان حضور بانوان در مراسم اربعین حسینی (ع) واکنش نشان داد.

وی دراین مراسم كه شب گذشته(دوشنبه شب) از سوی كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در موكب امام رضا (ع) برگزار شد با بیان اینكه در كامل الزیارات آمده است كه امام صادق (ع) از زنان برای شركت در مراسم زیارت اربعین دعوت كرده اند، گفت: برخی می گویند حضور خانم ها در مراسم اربعین سبب گناه می شود، در حالی كه خانم ها می توانند رعایت كنند تا گناهی اتفاق نیفتد.

استاد اخلاق حوزه تصریح كرد: خانم ها می توانند در مراسم زیارت اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) شركت كنند اما وقتی حرم و اطراف حرم شلوغ است، به میان جمعیت نروند و طبق آداب زیارت عمل كنند.

وی با بیان اینكه بعد از امام حسین (ع)، خانم ها بال و پر امام سجاد (ع) بودند، اظهار داشت: اگر حضرت زینب (س) و حضرت ام كلثوم (س) نبودند كربلا در كربلا می ماند؛ حضرت ام كلثوم (س) در بازار كوفه و شام خطبه خواندند.

حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی بر دفاع و ایستادگی خانم ها در راه حق و حقیقت تأكید كرد و افزود: خانم ها همانگونه كه در دوران انقلاب نقش بسیار مهمی داشتند، اكنون نیز در دفاع از معارف اهل بیت (ع) نقش دارند.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی اربعین ، با اشاره به تبلیغات سوء غرب علیه زنان مسلمان، بر رعایت حجاب تأكید كرد و افزود: حجاب مانع زیارت نیست، بلكه راهی است برای اینكه امام (ع) هم به ما نظر كنند.

استاد اخلاق حوزه با بیان اینكه كرم امام حسین (ع) به نهایت وصل است، گفت: اگر تمام این میلیونها زائر از دریای كرم امام حسین (ع) بردارند تمام نمی شود چراكه به بی نهایت وصل است.

وی با اشاره به تأثیر فضای مجازی در ترویج فحشا، ابراز كرد: شیطان برای گسترش فحشا و ترویج مسائل جنسی از طریق ماهواره و فضای مجازی برای نفوذ در خودی ها اقدام می كند و اگر نفوذ كرد، انسان به سرعت زمین می خورد.

وی خواهران را به رعایت حجاب و عفاف و ترویج امر به معروف و نهی از منكر دعوت كرد و گفت: وظیفه شما بانوان این است كه برای دوری از فساد، ارتباط خود را با اباعبدالله الحسین (ع) تحكیم بخشید.

پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی، حاج مهدی سماواتی از مداحان اهل بیت (ع) به مدیحه سرایی و روضه خوانی در مصیبت و عزای امام حسین (ع) پرداخت.

مطالب مشابه