logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در كربلاي معلا؛ روايتگران حماسه عاشورا تجليل شدند

در كربلای معلا؛ روایتگران حماسه عاشورا تجلیل شدند

طی مراسمی با حضور مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق از 160 روایتگر حماسه عاشورا دركربلای معلا تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق در مراسم تجلیل از روایتگران حماسه عاشورا، اربعین را دارای ظرفیت بسیار عظیمی دانست كه اگر سال های متمادی برای این حماسه عظیم برنامه ریزی شود، همچنان ظرفیت های خالی برای كاركردن دارد.

وی با اشاره به اینكه امسال در اربعین فعالیت های فرهنگی وسیع، گسترده و جامعی انجام گرفت؛ اظهار داشت: برای استفاده از ظرفیت های خالی باقی مانده باید برنامه ریزی شود؛ زیرا با توجه به حضور میلیونی در این مراسم معنوی هرگز ظرفیت های فرهنگی پایان نمی یابد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی تصریح كرد: یكی از موفق ترین، موثرترین و تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركز اربعین، برنامه روایتگری واقعه عاشورا بود كه مبلغان حوزه علمیه در این عرصه خوب درخشیدند و  پیام حماسه حسینی را به زائران انتقال دادند.

وی دلیل موفقیت و تاثیرگزاری برنامه روایتگری را قالب و محتوای جذاب عنوان كرد و گفت: روایتگری برنامه بسیار زیبایی است كه در قالب و محتوای بسیار ارزنده ای به مخاطب ارزنده می شود و از ابزارهای روز نیز برای انتقال پیام حماسه عاشورا بهره گرفته شده است.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری، به روایتگران توصیه كرد: سعی كنید جاذبیت را در برنامه های خود حفظ كنید، زیبایی ها را مد نظر بگیرید و از غلو و تحقیر واقعه عاشورا دوری كنید؛ زیرا هر دوی اینها به كار فرهنگی و ماندگاری آن ضربه می زند.

وی اجرای برنامه روایتگری امسال را نسبت به سال گذشته بهتر دانست ولی خواستار افزایش كیفیت این برنامه در سال های آینده شد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی به ویژگی های راوی موفق اشاره كرد و گفت: بیان شیرین و مودبانه، مطالعه دقیق منابع تاریخی،اعتماد به نفس و اخلاص از ویژگی هایی است كه راوی باید برای موفقیت در كار خود به آن ها توجه كند.

وی یادآور شد: برنامه روایتگری در اربعین بسیار مفید، ارزشی و اثرگزار بود و بسیاری از مخاطبان و مسئولان به موفقیت این حركت فرهنگی اعتراف داشتند و بر برگزاری آن تاكید می كردند.

در ادامه این همایش مجید مرزانی، مدیر دفتر برنامه ریزی، بررسی و ارزشیابی بعثه مقام معظم رهبری نیز گفت: در ارزیابی اولیه كه از برنامه روایتگری داشتیم، این برنامه را نسبت به سایر برنامه ها موفق تر دیدیم.

وی ابراز امیدواری كرد كه این برنامه در سال های آینده با قوت بیشتری ادامه یابد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین بهجتی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در كربلای معلا هم در جمع روایتگران حماسه كربلا گفت: خدمتگزاری به زائران اباعبدالله الحسین(ع) توفیق بسیار بزرگی است و باید سپاسگزار پروردگار باشیم كه چنین توفیقی را داشتیم.

وی افزود: امروز شما از انتشار دهندگان معارف اهل بیت علیهم السلام هستید و هركسی به راحتی چنین توفیقی را نخواهد داشت. اگر یك نفر در این كار شما هدایت شود، پاداش آن قابل وصف نخواهد بود.

 

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در كربلا تصریح كرد: شما راویان در مدت حضورتان در عراق با برخی سختی ها روبه رو بودید ولی شیرین های معنوی این كار در برابر سختی های آن هرگز قابل توصیف نیست.

وی افزود: خیلی از افراد آرزو داشتند تا توفیق خدمت گزاری به زائران اباعبدالله الحسین(ع) به آن ها داده شود؛ ولی خوشبختانه قرعه به نام شما رقم خورد و شما توانستید در این مكان مقدس قدم بردارید و از همه شما تشكر و قدردانی می كنیم.

برپایه این گزارش در پایان این مراسم با اهدای هدایای معنوی از روایتگران حماسه عاشورا تجلیل شد.

گفتنی است كه امسال 160 روایتگر حماسه عاشورا به همت كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین به عراق اعزام شدند كه در شهر های زیارتی و مسیرهای پیاده روی اربعین  درعراق و برخی نقاط مرزی كشورمان برای زائران برنامه اجرا كردند.

مطالب مشابه