logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رئیس سازمان حج وزیارت توصیه کرد: زائران ایرانی برگشت خود به کشور را مدیریت کنند

رئیس سازمان حج وزیارت توصیه کرد: زائران ایرانی برگشت خود به کشور را مدیریت کنند

«سعید اوحدی» با اشاره به امکانات فراهم شده در مرزها برای زائرین اربعین به آنها توصیه کرد که برگشت خود به کشور را مدیریت کنند.

«سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه بازگشت زائران حسینی چند روزیست شروع شده است ، از زائران اربعین خواست که بازگشت خود به کشور ازمرزهای زمینی مهران، چذابه و شلمچه را مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه در قرارگاه ها و موکب ها خدمات خوبی به زائران ارائه می شود، از تلاش همه دستگاه های خدمت رسان درمرزها قدردانی کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا روح مردمی مراسم پیاده روی اربعین حفظ شود.

رئیس سازمان حج و زیارت و صدور دو میلیون روادید برای زائران ایرانی اربعین توسط ۱۶ دفتر کنسولگری عراق را اقدامی بزرگ، ستودنی و یک رکورد در میان کنسولگری های کشورها در ایران توصیف کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائراربعین در سامانه سماح ثبت نام و روادید خود را دریافت کردند، اضافه کرد: حدود ۷۰۰ هزار نفر از زائران اربعین خارج ازسماح بودند که اطلاعاتی از آنها نداریم.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بر اساس آمار سامانه سماح روزهای دوم، پنجم و دهم آذرماه ماه امسال ، بالاترین حجم زائران ورودی به کشور را خواهیم داشت، گفت: مشخص است که در این سه روز از هر مرز چه تعداد زائر وارد کشور می شود و این اطلاعات تنها مربوط به زائرانی است که در سماح ثبت نام کرده اند.

همزمان جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: تاکنون نزدیک به 70 درصد از زائران حسینی به میهن بازگشتند.

سردار محسن فتحی زاده در حاشیه بازدید از مرز چزابه گفت: بازگشت زائران حسینی تا فردا (سه شنبه) به اوج خود می رسد، البته برابر تمهیداتی که پیش بینی شده است تاکنون مشکلی در فرآیند بازگشت زائران وجود ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز بیش از 130 هزار زائر کربلای معلی وارد کشور شدند، افزود: دستگاه های مختلفی هماهنگی های لازم را برای خدمات رسانی بازگشت زائران انجام داده اند، تا مشکلی برای ورود آنان به کشور پیش نیاید.

وی در ادامه یادآور شد: خوشبختانه اتوبوس های فراوانی برای زائران فراهم شده تا زوار به محض خروج از پایانه مرزی با کمترین وقفه ای به خودروهای بین شهری دسترسی پیدا کنند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در خاتمه با اشاره به اینکه روند خروج خودروها از شهرهای مرزی ، پر حجم اما روان است، ابراز امیدواری کرد که زائران با کمترین مشکل و با سلامت و امنیت به کشور بازگردند.

مطالب مشابه