logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/09/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
استاد و پژوهشگر حوزوي: آسان شدن دشواري ها در پياده روي از بركات اربعين است

استاد و پژوهشگر حوزوی: آسان شدن دشواری ها در پیاده روی از بركات اربعین است

حجت الاسلام نوروزی با بیان اینكه آسان شدن دشواری ها در پیاده روی از بركات اربعین است، گفت: رسیدن به وحدت در زیارت اربعین به همراهی علما و كمك كردن به یكدیگر رقم می خورد.

حجت الاسلام نوروزی در اختتامیه همایش بین المللی اربعینی حسینی كه به همت کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، گفت: امام زمان (عج) حجت خداوند بر عالمان و علما حجت ایشان بر مردمان هستند.

وی با بیان اینكه اربعین گرچه یادآور حركت امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) هست اما خود از موقعیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است، افزود: اگر خاطره عاشورا را از محتشم داریم محتشم امروز باید بیدار شود و حركت اربعین را ببیند كه به چه جوش و خروشی آمده است.

حجت الاسلام نوروزی با اشاره به حركت پیاده روی مرحوم مقدس اردبیلی و علامه بحرالعلوم كه در این حركت مورد تأیید امام زمان (عج) قرار گرفتند و حضرت به آنها خیرمقدم گفتند، اظهار داشت: بیش از پانصد سال است كه علما با پیاده روی اربعین تلاش كردند این فرهنگ و پیام را زنده نگاه دارند.

استاد و پژوهشگر حوزوی در ادامه با تأكید بر توجه به مسائل اخلاقی فراوانی كه درباره پیاده روی اربعین مورد توجه است، حضور در اربعین با حفظ شئونات و وظایف اسلامی را یادآور شد.

وی آسان شدن دشواری ها در این پیاده روی را حاصل بركات اربعین خواند و گفت: باید بپذیریم گرچه همه ائمه اطهار (ع) كشتی نجات هستند اما كشتی نجات امام حسین (ع) سریعتر است و در زیارت اربعین می توانیم به آن دست پیدا كنیم.

حجت الاسلام نوروزی اهمیت پیاده روی اربعین را متذكر شد و با بیان اینكه جمعی از علما بارها و بارها به سفر پیاده روی اربعین آمده اند، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) دو بار بخشی از كتابهای خود را به فروش رساندند تا بتوانند این زیارت را انجام دهند.

وی تصریح كرد: رسیدن به وحدت در زیارت اربعین به همراهی علما و در كمك كردن به یكدیگر همچون كمك به كودكان و سالخوردگان رقم می خورد.

مطالب مشابه