logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
پژوهشگر آفريقاي جنوبي: خدمات بي منت مردم عراق به زائران حسيني الگو است

پژوهشگر آفریقای جنوبی: خدمات بی منت مردم عراق به زائران حسینی الگو است

فاروق حسین با تبیین نظام آموزش خدمت براساس معنویت و با انگیزه های معنوی، خدمات بی منت مردم عراق به زائران حسینی را الگویی برای آموزش اخلاق به جهانیان دانست.

به گزارش خبرنگارالاربعین، محمد فاروق حسین در نشست اختتامیه همایش بین المللی اربعینی حسینی كه به همت كار گروه بین الملل كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین امروز در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، خدمت بی منت مردم عراق به زائران حسینی را الگوی جهانیان دانست.

وی در ادامه به تبیین نظام آموزش خدمت براساس معنویت و با انگیزه های معنوی پرداخت و محورهای آن از قبیل مهارت های لازم برای این آموزش و ظرفیت هایی كه در این زمینه وجود دارد و چگونگی انتقال این مفاهیم به مخاطبان را تشریح كرد.

این استاد و پژوهشگر دانشگاه با بیان اینكه مدارس مسلمانان و مسیحیان می توانند در سرفصل های آموزشی خود این مباحث را بگنجانند، تصریح كرد: در كشورهای اسلامی بایستی در محورهای همه مدارس آموزشی این خدمت به دیگران قرار داده شود.

وی بهترین نشانه خدمت به دیگران را در قیام امام حسین (ع) در زمان خود و در زمان حاضر در مسأله اربعین دانست و گفت: نمونه این نظام اخلاقی مردم عراق هستند كه بی ادعا و بدون هیچ انتظار تشكری به دیگران خدمت می كنند حتی اگر آنها را نشناسند.

گفتنی است، محمد فاروق حسین در تغییر و تدوین سرفصلهای نظام آموزشی از دوران تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی به نظام جدید پس از آزادی مؤثر بوده و همت اصلی وی صرف نظام آموزش خدمت براساس معنویت و با انگیزه های معنوی است.

مطالب مشابه