logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام والمسلمین مظلومي مطرح كرد؛ پياده روي اربعين محور وحدت همه انسان ها

حجت الاسلام والمسلمین مظلومی مطرح كرد؛ پیاده روی اربعین محور وحدت همه انسان ها

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینكه امام حسین (ع) و حركت اربعین می تواند محور وحدت همه انسان ها باشد، تكیه بر ارزشهای اخلاقی را پیام مشترك آن حضرت به همگان دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در نشست اختتامیه همایش بین المللی اربعین حسینی كه در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، از پیاده روی اربعین به عنوان محور وحدت همه انسان ها نام برد.

وی افزود: امام حسین (ع) و حركت اربعین، به خاطر ویژگی ها و جایگاهی كه خود حضرت دارند و به خاطر مخاطبان عمومی و همگانی ایشان كه حتی غیرمسلمان ها را به آزاده بودن دعوت می كنند، می تواند محور وحدت همه انسان ها باشد.

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، تكیه بر ارزشهای اخلاقی را پیام مشترك امام حسین (ع) به همه انسانها دانست و تصریح كرد: آن حضرت این ارزش های اخلاقی را در زندگی خود به نمایش گذاشتند و می توانند محور وحدت برای همه جوامع اسلامی تلقی شوند.

وی گفت: هرچند ممكن است برخی رسانه های جمعی در انتقال پیام اربعین كوتاهی كنند اما آن حركت اربعینی كه اتفاق می افتد اگر توسط ما نقل و به درستی منتقل شود قطعا می تواند تأثیر داشته باشد.

گفتنی است همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی به همت كار گروه بین الملل كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین به مدت سه روز در كربلای معلا برگزار می شود.

در نشست اختتامیه این همایش علمی و تخصصی كه زائران دانشگاهی ازكشورهای مختلف آسیایی، اروپایی، آمریكایی و آفریقایی حضور خواهند داشت چند تن از اندیشمندان و فرهیختگان ایرانی و غیر ایرانی سخنرانی كردند.

مطالب مشابه