logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حضور معاون اول رئیس جمهور در پیاده روی اربعین حسینی

حضور معاون اول رئیس جمهور در پیاده روی اربعین حسینی

معاون اول رییس جمهور ، رئیس سازمان حج و زیارت و تنی چند از مسئولان کشور صبح امروز به خیل عظیم دوستداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پیوسته و در پیاده روی بزرگ اربعین حسینی(ع) شركت كردند.

دكتراسحاق جهانگیری و مهندس سعید اوحدی  پیش از ظهر امروز(یكشنبه) وارد فرودگاه نجف اشرف شده ومورد استقبال استاندار نجف قرار گرفت.

در دیدار استاندار نجف با معاون اول رییس جمهور، دکتر جهانگیری ضمن قدردانی از میزبانی گرم و مناسب از زائران امام حسین (ع) گفت: توانمندی دولت عراق در میزبانی و پذیرایی از زائران و هدایت همزمان نبرد بزرگ موصل نشانه اقتدار خوب این كشور است.

دكتر جهانگیری با تاكید بر پشتیبانی و حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در نبرد با تروریسم گفت: ایران آمادگی دارد كمك های لازم را به دولت عراق در برگزاری هرچه باشكوه تر مراسم اربعین حسینی ارائه دهد.

استاندار نجف هم در این دیدار از آخرین وضعیت نبرد موصل و برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری مراسم اربعین گزارشی ارائه و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران قدردانی كرد.

معاون اول رئیس جمهوری و هیئت همراه  سپس  در مسیر حركت زائران اربعین حسینی حضور یافته و بخشی از مسیر نجف به سمت كربلا را با عاشقان سیدالشهدا همراه شدند.

معاون اول رییس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت همچنین از برخی موكب‌های مستقر در مسیر نجف- كربلا بازدید كرده و در جریان نحوه خدمت رسانی  به زائران بارگاه مقدس امام حسین (ع) قرار گرفتند.

دكتر جهانگیری درپیاده روی اربعین با برخی زائران و دوستداران اهل بیت(ع) در فضایی صمیمانه به گفت و گو پرداخت و از میزان رضایتمندی آنها از نحوه خدمات دهی در پایانه های مرزی كشور و تامین امكانات مورد نیاز زائران مطلع شد.

معاون اول رییس جمهور و هیئت همراه همچنین دراین سفربه زیارت مرقد نورانی و مطهر امام اول شیعیان حضرت امیرالمونین علی (ع) مشرف می شوند.

وزیر ورزش و جوانان ،  معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه و دبیر هیات دولت نیز در این سفر معاون اول رییس جمهوررا همراهی می کنند.

مطالب مشابه