logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/29 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
استاد دانشگاه بغداد تأكيد كرد؛ ضرورت كار گروهي براي خدمت رساني به زائران اربعين

استاد دانشگاه بغداد تأكید كرد؛ ضرورت كار گروهی برای خدمت رسانی به زائران اربعین

زمان كنانی بر اجتماع و كار گروهی برای خدمت رسانی به زائران اربعین تأكید كرد و گفت: امسال با اقدام جمعی حشد الشعبی تاكنون به 100 هزار زائر ایرانی خدمات رسانی شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین از كربلای معلا، زمان كنانی استاد دانشگاه بغداد در دومین روز از همایش بین المللی اربعین حسینی كه در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، بر اجتماع و كار جمعی و گروهی در راستای رفع مشكلات زائران اربعین تأكید كرد.

وی دراین همایش كه به همت كارگروه بین الملل كمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد با بیان اینكه برخی سعی می كنند به صورت فردی خود را از كمبودها و دشمنی ها نجات دهند و مشكلاتشان را به تنهایی حل كنند، افزود: نجات از سلوك فردی به جمعی باید تغییر كند و چند نفر تصمیم جمعی بگیرند و عیب ها، نقص ها و كمبودها با كار و توسل جمعی رفع شود.

استاد دانشگاه بغداد در این زمینه به كار گروهی جمعی 10 هزار نفر از اهالی كربلا به عنوان «حسد الشعبی» اشاره كرد كه سال گذشته تصمیم بر ارائه خدمات به زائران اربعین گرفتند و شرایط مناسب برای اسكان، تغذیه و حمل و نقل آنان را به خوبی و شایستگی فراهم كردند.

وی گفت: سال گذشته با اقدام جمعی حشد الشعبی به 60 هزار زائر ایرانی و 30 هزار زائر غیرایرانی خدمات ارائه شد به این صورت كه به مكان های تجمع زائران ایرانی رفتند و آنها را به خانه ها برده و علاوه براسكان، دیگر خدمات مورد نیاز را به زائران ارائه دادند.

زمان كنانی با بیان اینكه امسال و تا به امروز (شنبه) 100 هزار زائر ایرانی از خدمات گروهی حشدالشعبی استفاده كرده اند، ابراز كرد: 40 هزار عراقی برای رفع نیاز زائران در قالب مشاركت اجتماعی فعال اند.

مطالب مشابه