logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/29 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
پخش زنده مراسم اربعين از شبكه جهاني ولايت

پخش زنده مراسم اربعین از شبكه جهانی ولایت

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی از پخش زنده مراسم اربعین به چهار زبان زنده دنیا از شبكه جهانی ولایت خبر داد و گفت: امكانات این شبكه به صورت رایگان در اختیار رسانه ها است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی قزوینی درگفتگوی خبری با خبرنگار الاربعین، با اشاره به نصب یك دستگاه اس ان جی سیار در عمود 1070 مسیر پیاده روی نجف تا كربلا و نصب یك دستگاه ثابت در بین الحرمین، گفت: مراسم اربعین به صورت زنده به چهار زبان زنده دنیا از شبكه ولایت پخش می شود.

وی درادامه برپایی مراسم اربعین با حضور 25 میلیون زائر حسینی را بی نظیر خواند و با بیان اینكه تنها در یك مورد مرتبط با بوداییان، 7 تا 11 میلیون نفر تجمع كردند و چنین حجمی از زائران با این تعداد در هیچ كجای جهان سابقه ندارد، بر احصای ظرفیت های جهانی اربعین تأكید كرد.

مدیر شبكه جهانی ولایت افزود: شبكه جهانی ولایت روزانه 500 دقیقه از مراسم اربعین را به صورت زنده به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی و هوسا از طریق یك اس ان جی سیار كه در عمود 1070 و یك اس ان جی ثابت كه در بین الحرمین نصب شده است، پخش می كند.

وی بررسی ریشه، انگیزه و علل قیام امام حسین (ع)، نتیجه قیام آن حضرت در طول تاریخ و پیام های بعد از عاشورا تا عصر حاضر را سه محور اساسی مورد تأكید در برنامه های مراسم اربعین اعلام و ابراز كرد: باید به درستی بررسی شود كه وظیفه امروز ما چیست و پیام امام حسین (ع) چه تكلیفی برای ما دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی از ارائه خدمات رایگان به رسانه های ایرانی و غیرایرانی با قوی ترین فركانس و پهنای باند 2000 مگابیت خبر داد و گفت: در استودیو بین الحرمین اعلام كرده ایم هر كدام از رسانه ها بخواهند به كربلا بیایند آمادگی داریم تمام امكاناتمان را رایگان در اختیارشان قرار دهیم.

وی با اشاره به فعالیت نزدیك 300 شبكه وهابی، گفت: امروز شكست و پیروزی در میدان نبرد رقم نمی خورد بلكه در استودیوهای رسانه های بین المللی رقم می خورد ودشمن از این فرصت استفاده بهینه می کند و ما نیزاین فرصت را نباید از دست بدهیم.

مطالب مشابه