logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/28 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
با حضور اندیشمندان كشورهاي مختلف؛ همايش بین المللی اربعين حسینی در كربلاي معلا آغاز به کار کرد

با حضور اندیشمندان كشورهای مختلف؛ همایش بین المللی اربعین حسینی در كربلای معلا آغاز به کار کرد

همایش بین المللی اربعین حسینی با حضور اندیشمندان و فرهیختگان کشورهای مختلف در کربلای معلا آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین از كربلای معلا، همایش بین المللی اربعین حسینی، صبح امروز(جمعه 28 آبان ماه) با حضور ده ها تن از اندیشمندان و فرهیختگان ایرانی و کشورهای مختلف از سوی كارگروه بین الملل كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین در شهر مقدس كربلا آغاز به کار کرد.

در این همایش سه روزه ، کنگره عظیم پیاه روی اربعین حسینی و آثارآن درجامعه اسلامی از ابعاد مختلف بویژه پیامدهای بین المللی آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اربعین و پاس داشت فرهنگ عاشورایی، اربعین و همگرایی امت مسلمان، اربعین و بصیرت سیاسی، اربعین و جامعه مهدوی، اربعین و اقتدار زینبی، اربعین و ارتباطات فرهنگی و رسانه ای جهان اسلام و اربعین و گفتمان مقاومت ازجمله موضوع هایی است که شرکت کنندگان درباره آن سخنرانی و یا مقاله ارائه می کنند.

در جلسه افتتاحیه این همایش حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق، اربعین را به عنوان یک حرکت ناب معنوی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی توصیف کرد.

وی تصریح کرد: اربعین یک پدیده بی بدیل در دنیا و فرصتی طلایی برای تقویت وحدت میان امت اسلامی است.

این همایش با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق ادامه یافت.

وی ضمن ارائه  آماری از تعداد دانشجویان عراقی در حال تحصیل در دانشگاه های ایران اظهار داشت: سالانه نزدیک به 5 میلیون نفر از اتباع ایرانی و عراقی به دو کشور سفر می کنند و ما باید تلاش کنیم پیوستگی ملت های ایران و عراق که مشترکات فراوانی با هم دارند هر چه بیشتر تقویت شود.

 

مطالب مشابه