logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/26 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني :  رسالت بانوان، حركت زينب گونه در عرصه هاي اجتماعي است.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی : رسالت بانوان، حركت زینب گونه در عرصه های اجتماعی است.

مسؤول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: امروز بانوان وظیفه دارند كه زینب گونه با حفظ حدود شرعی در عرصه های اجتماعی وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.

به گزارش خبرنگارالاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در همایش علمی اربعین و بانوان عاشورایی كه در شهر مقدس كربلا برگزار شد، رسالت امروز بانوان را حضور در عرصه های اجتماعی با حفظ حدود شرعی عنوان كرد.

مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق در سخنان خود با بیان اینكه اربعین بازخوانی واقعه عاشورا است به تبیین نقش و جایگاه حضرت زینب (س) در ترسیم این واقعه پرداخت و گفت: حضرت زینب كبری (س) زیبایی های كربلا همچون صبر، ولایتمداری و زیر بار ظلم نرفتن را به مردم نشان داد.

وی با اشاره به این سخن حضرت زینب (س) در پاسخ به ابن زیاد درباره واقعه عاشورا كه فرمودند «ما رأیت الا جمیلا»، درك زیبایی عاشورا را نیازمند بینش عمیق دانست و گفت: بالاترین مقام بشر عبودیت است و كمال حضرت زینب (س) در عبودیت، مقاومت، همراهی و تبعیت از امام زمانش بود.

مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با بیان اینكه حضرت زینب (س) الگوی بانوان عاشورایی است، تصریح كرد: باید روحیه زنان زینبی شود و اطاعت پذیری از خدا، ولایت و امامت در آنها تجلی پیدا كند.

وی رسالت حضرت زینب (س) را انتقال پیام عاشورا به جهانیان عنوان كرد و با بیان اینكه میزان عاشورایی بودن به میزان عبودیت و ولایت پذیری بستگی دارد، گفت: امروز بانوان وظیفه دارند كه زینب گونه با حفظ حدود شرعی در تمام صحنه ها وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.

مطالب مشابه