logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/25 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نشست علمی و تخصصی اربعين و بانوان عاشورايي در کربلای معلا برگزار شد

نشست علمی و تخصصی اربعین و بانوان عاشورایی در کربلای معلا برگزار شد

نشست علمی تخصصی اربعین و بانوان عاشورایی از سوی شورای راهبری فعالیت های بانوان كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین در كربلای معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین شورای راهبری فعالیت های بانوان كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین، همایش علمی اربعین و بانوان عاشورایی را با حضور فرهیختگان و اندیشمندان حوزه و دانشگاه در شهر مقدس كربلا برگزار كرد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسئول نمایندگی بعثه مقام مظم رهبری درعراق در این نشست علمی تخصصی با بیان اینكه اربعین بازخوانی واقعه عاشورا است به تبیین نقش و جایگاه حضرت زینب (س) در ترسیم این واقعه پرداخت و گفت: حضرت زینب كبری (س) زیبایی های كربلا همچون صبر، ولایتمداری و زیر بار ظلم نرفتن را به مردم نشان داد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی  ستاد مرکزی اربعین با بیان اینكه هیچ صفحه ای در تاریخ اسلام درخشنده تر از صحنه مدیریت حضرت زینب (س) در كربلا نیست، بر لزوم معرفی این نوع مدیریت به جهانیان در مقابل نگاه فمینیسم به زنان تأكید كرد و افزود: ما رأیت الا جمیلا، تابلویی از هوشمندی، درایت و مدیریت حضرت زینب (س) است.

در بخش دیگری از این مراسم، لاله افتخاری مسؤول شورای راهبری فعالیت های بانوان كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین با بیان اهداف برگزاری این همایش گفت: بانوان باید عاشورایی زندگی كنند، زینبی حركت كنند و دیگران را به سمت فرهنگ زینبی هدایت كنند.

در این مراسم كه در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در كربلا برگزار شد، همچنین برخی از اساتید فرهیخته حوزه و دانشگاه به ارائه مقالات خود در موضوع همایش پرداختند.

«زن و ارزش های اسلامی و عاشورایی»، «نقش احساسات و عقل در واقعه عاشورا»، «زنان عاشورایی شهید و شهادت»، «معرفت عاشورایی زنان» و «پیام زنان عاشورایی در عصر حاضر» عنوان مقالاتی بود كه به ترتیب از سوی خانم ها ربانی، علوی، شاهی، كاهرانپور و دیندار دراین همایش ارائه شد.

مطالب مشابه