logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/25 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رايزن فرهنگي ايران در عراق: روحيه تعامل و قدرداني در زائران اربعين تقويت شود

رایزن فرهنگی ایران در عراق: روحیه تعامل و قدردانی در زائران اربعین تقویت شود

حجت الاسلام اباذری افزایش اثربخشی بعد معنوی زیارت اربعین، تعامل با مردم عراق و رعایت قوانین این كشور، ایجاد روحیه سپاسگذاری و قدردانی را سبب وحدت قلوب مردم ایران و عراق دانست.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی ایران در عراق در جمع مسؤولان فرهنگی اربعین بر افزایش اثربخشی زیارت اربعین حسینی (ع) تأكید كرد و گفت: زائران باید قدر این لحظات عزیز و روزها و شب های ماندگار آن را بدانند و به حاشیه های سفر مشغول نشوند.

وی با بیان اینكه تمام خدمات ارائه شده به زائران برای وجود مقدس سالار شهیدان است و توجه همه باید به آن حضرت باشد، اظهار داشت: توجه به وجود مقدس امام حسین (ع) باید سال به سال بیشتر از گذشته شود.

مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین درعراق در ادامه بر تقویت روحیه قدردانی و تعامل زائران اربعین تأكید كرد و افزود: زائر اربعین نباید از مردم عراق توقع داشته باشد بلكه باید در هر شرایط و موقعیتی كه قرار می گیرد قدردانی كند.

وی با بیان اینكه مردم عراق با وضعیت اقتصادی و مالی بسیار پایین در خدمت رسانی به زائران اربعین هیچ كوتاهی نمی كنند و در حد توان خدمات خود را ارائه می دهند، گفت: زیرساخت های كشور عراق برای سیل عظیم زائران اربعین آماده نیست، لذا نباید توقع داشته باشیم، باید از ملت، دولت و عشایر عراق تشكر كنیم.

حجت الاسلام اباذری رعایت ضوابط و قوانین كشور عراق را ضروری خواند و افزود: رعایت ضوابط تنها به دریافت روادید و داشتن گذرنامه نیست؛ این كشور برای خود قانون دارد و این قوانین برای مردم این كشور محترم است؛ ما هم اجازه نمی دهیم كسی قوانین ما را نقض كند هرچند از دیدگاه دیگران قانون مفیدی نباشد.

مسئول كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین درعراق تصریح كرد: موج اربعین با افزایش اثربخشی بعد معنوی زیارت اربعین، تعامل با مردم عراق و رعایت ضوابط و قوانین این كشور و تقویت روحیه سپاسگذاری و قدردانی، به جلو می رود و روز به روز هم وحدت قلوب ملت ایران و عراق بیشتر می شود.

مطالب مشابه