logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/04 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ورود آمبولانس های هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین

ورود آمبولانس های هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین

200پزشک و پیراپزشک دردرمانگاه های صحرایی هلال احمر به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه میدهند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از ورود 25 دستگاه آمبولانس هلال احمر به عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: 200 پزشک و پیراپزشک دردرمانگاه های صحرایی هلال احمر به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک (امور حج و زیارت صداوسیما) به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، "پیرحسین کولیوند" یکشنبه گذشته در نشست خبری مشترک خبری با رئیس سازمان حج و زیارت پیرامون گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی زائران اربعین گفت: محل استقرار درمانگاه های صحرایی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در بروشورهایی که توسط روابط عمومی سازمان حج و زیارت تهیه شده و در اختیار زائران اربعین قرار داده می شود، مشخص شده که زائران می توانند اطلاعات دقیقی از مسیرها و درمانگاه ها از این طریق بدست آورند.

وی افزود: تعداد 200 پزشک و پیراپزشک در این درمانگاه ها مستقر می شوند و این درمانگاه ها با درمانگاه های عراقی هماهنگ است و در صورت نیاز از خدمات درمانگاه های عراقی استفاده خواهند کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: تاکنون اقدامات ما بر اساس برنامه های ستاد دائمی اربعین انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: امسال برای اولین بار 25 آمبولانس جمهوری اسلامی وارد کشور عراق می شود تا به زائران اربعین خدمات رسانی کند.

دکتر کولیوند وجود درمانگاه های هلال احمر در نقاط مرزی کشور و در داخل عراق و در مسیر پیاده روی زائران را موجب دلگرمی و آرامش خاطر زائران اربعین دانست.

وی همچنین از بکارگیری 3 فروند بالگرد هلال احمر برای گشت زنی در مرزها و خدمات دهی به زائران اربعین خبر داد و گفت: در صورت دریافت مجوز از عراق این بالگردها در عراق نیز به زائران خدمات دهی خواهند کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان کرد: تلفن مراکز پزشکی و درمانگاه های نجف و کربلا در بروشورهایی که به زائران داده می شود درج شده است و زائران می توانند در صورت نیاز به این مراکز مراجعه کرده یا تماس بگیرند.

وی به زائران توصیه کرد: برای حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی حتما لوازم شخصی خود را در سفر همراه  داشته باشند و توصیه های پزشکی را جدی بگیرند. 

مطالب مشابه