logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/21 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
 فرمانده پلیس‌راه کشور خبر داد: طرح ویژه ترافیکی اربعین آغاز شد/ هشدار به رانندگان اتوبوس زائران

فرمانده پلیس‌راه کشور خبر داد: طرح ویژه ترافیکی اربعین آغاز شد/ هشدار به رانندگان اتوبوس زائران

فرمانده پلیس راه کشور از آغاز طرح ویژه ترافیکی اربعین از امروز خبر داد.

سردار محمد حسین حمیدی در حاشیه مانور آغاز طرح ترافیکی اربعین که ظهر پنجشنبه در محل پلیس راهور ناجا در شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: طرح ویژه ترافیکی اربعین از امروز آغاز شد و تا پنجم آذرماه و بازگشت زائران عتبات ادامه خواهد داشت.

 وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ تیم خودرویی به همراه ۱۲۰۰ نیروی پیاده عملیات روانسازی ترافیکی را در محورهای استان‌های منتهی به مرزهای غربی بر عهده دارند، گفت: این تیم‌ها در استان‌های همدان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و لرستان مستقر می‌شوند و علاوه بر تیم‌های بکارگیری شده از این استان‌ها هستند.

حمیدی به کلیه تعاونی‌ها، رانندگان و مدیران فنی هشدار داد که پلیس برای حفظ جان زائران به طور جدی با هرگونه تخلف برخورد کرده و هیچگونه اغماضی در این خصوص نخواهد داشت.

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به پیش‌بینی کندی حرکت در مسیرهای منتهی به مرزهای غربی کشور گفت: بر این اساس به رانندگان اتوبوس‌های توصیه می‌کنیم ضمن صبر و حوصله از عجله و شتاب و انحراف به چپ و سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند چرا که برابر دستور صادره با این گونه تخلفات به شدت برخورد می‌شود.

حمیدی تصریح کرد: در عین حال تاکید می‌کنیم رانندگان اتوبوس حتما از محورهای اصلی برای تردد استفاده کرده و به هیچ وجه از محورهای فرعی تردد نکنند چرا که پیش‌بینی‌های لازم در این محورها انجام شده است.

وی به مدیران فنی و تعاونی‌ها نیز هشدار داد که حتما نسبت به کنترل دقیق اتوبوس‌های اعزامی اقدام و نظارت کرده و رانندگان را برای تردد در مسیرهای تعیین شده توجیه کنند چرا که در صورت مشاهده هرگونه تخلف، پلیس به طور جدی با متخلفان برای حفظ جان زائران برخورد می‌کند.

مطالب مشابه