logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/20 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
استاندار كربلا: آماده پذيرايي از زوار ايراني هستيم

استاندار كربلا: آماده پذیرایی از زوار ایرانی هستیم

استاندار كربلا به مناسبت رسیدن اولین گروه های زایران اربعین حسینی به كربلای معلا با اشاره به این كه اربعین امسال شاهد بزرگترین حضور زایران از داخل و خارج عراق خواهیم بود، تاكید كرد كه برای استقبال و پذیرایی از خیل زوار ایرانی آماده هستیم.

'عقیل عمران الطریحی' روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: امسال پیش بینی می شود كه جمعیت زایران اربعین حسینی از داخل و خارج عراق در مقایسه با سال های گذشته، بسیار گسترده تر باشد كه سهم ایران در بین زوار خارجی بیشترین است.

وی تاكید كرد كه تدابیر لازم برای استقبال و پذیرایی از خیل عظیم زائران اربعین حسینی در كربلا اتخاذ شده است.

وی اضافه كرد: استانداری و شورای استان كربلا با هماهنگی دستگاه های امنیتی از جمله فرماندهی عملیات فرات میانی و پلیس استان كربلا طی جلسات فشرده، طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی را نهایی كرده اند.

استاندار كربلا اضافه كرد كه طرح امنیتی امسال انعطاف خواهد داشت و شهر به چند حلقه امنیتی تقسیم بندی شده كه در این طرح، مسئله بازگشت سریع زایران پیاده به شهرهایشان مد نظر قرار گرفته است.

الطریحی افزود: براساس طرح امنیتی جدید، تمامی راه ها تا رسیدن موج زائران اربعین حسینی باز است تا زوار به سهولت مراسم زیارت و خروج از كربلا را انجام دهند.

وی اضافه كرد كه براساس طرح امنیتی جدید، ده ها هزار نیروی امنیتی به كار گرفته شده و بالگردهای ارتش و نیروهای هوایی عراق به علاوه نیروهای پلیس و الحشد الشعبی و نیروهای داوطلب در این طرح ویژه شركت می كنند.

به گفته وی، در طرح امنیتی امسال از دستگاه های ویژه كشف مواد منفجره استفاده شده و در پست های ایست و بازرسی از سگ های آموزش دیده استفاده می شود و علاوه بر همه اینها فعالیت های اطلاعاتی شدت یافته و نیروهای اطلاعاتی با لباس شخصی، در بین زایران حضور خواهند داشت.

استاندار كربلا از مقامات دولتی عراق كه قصد انجام زیارت اربعین حسینی دارند، خواسته است كه همانند عموم زایران، پای پیاده به زیارت اربعین بیایند و از همراه داشتن كاروان خودرویی در این زیارت خودداری كنند تا موجب آزار زایران نشوند.

عقیل الطریحی همچنین از عموم مردم خواسته است با دستگاه های امنیتی همكاری كرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشكوك آن را سریعا به نیروهای امنیتی ابلاغ كنند.

استاندار الطریحی تاكید كرد كه پیش بینی می شود كه زیارت اربعین امسال از نظر مشاركت زوار در داخل عراق و كشورهای عربی و خارجی به خصوص زوار ایرانی شاهد بزرگترین حضور زایران باشد.

وی در خصوص زوار ایرانی گفت كه با طرف های ایرانی هماهنگی های خوبی برای استقبال و پذیرایی از زوار ایرانی صورت گرفته و در این راستا یك كمیته عالی وجود دارد و این كمیته به خوبی در حال حاضر كار خود را انجام می دهد.

براساس پیش بینی ها ، عدد شركت كنندگان در اربعین امسال از مرز 20 میلیون خواهد گذشت و انتظار می رود در طول روزهای آینده زیارت اربعین حسینی به اوج خود برسد.

مطالب مشابه