logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
محوريت فلسطين در راهپيمايي اربعين

محوریت فلسطین در راهپیمایی اربعین

جلسه ستاد مركزی اربعین حسینی (ع) با حضور ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور برگزار شد.

ذوالفقاری در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران با تاكید بر عدم خروج غیرقانونی زائران به عتبات عالیات گفت:‌ بحث خدمات رسانی باید مورد توجه قرار بگیرد تا زائران برای بازگشت به كشور مشكلی نداشته باشند. هماهنگی با اتحادیه اتوبوسرانی شهرها نكته قابل توجهی است كه باید در حوزه عمرانی پیگیری شود.

وی ادامه داد: مسئله محوریت فلسطین نیز امروز در جلسه ای با رئیس‌جمهور مورد تاكید قرار گرفت كه باید به عنوان مشكل جهان اسلام در كمیته تبلیغی مراسم اربعین مورد توجه باشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور خاطر نشان كرد: دبیران كمیته‌های ستاد مركزی باید مصاحبه های تبیینی و روشنگرانه انجام دهند تا در راهپیمایی اربعین فرهنگ سازی و تربیت صورت گیرد و در این بعد سرمایه گذاری شود.

ذوالفقاری با بیان اینكه بحث توجیه عراقی ها مسئله مهمی است تصریح كرد: سفیر باید توجه داشته باشد كه ویزاهای جعلی بهانه ای برای چك كردن زائران نشود و كسانی كه دارای ویزا هستند، برگردانده نشوند.

وی همچنین از سفر خود به نواحی مرزی ایران برای بررسی آخرین وضعیت مرزها خبر داد و گفت: تسریع در صدور ویزا موضوع مهم دیگری است و باید بررسی شود تا هر جا مشكلی وجود دارد به سرعت برطرف شود به خصوص صدور ویزا برای اتباع خارجی كه ثبت نام كردند؛ چرا كه اگر آن‌ها ویزا نگیرند خودشان به مرزها می‌آیند.

ذوالفقاری همچنین تاكید كرد:‌نباید درباره نصب ای تی ام تبلیغ شود؛ چراكه زائران باید به اندازه كافی پول همراه خود داشته باشند و گرنه دچار مشكل می‌شوند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور یادآور شد: سال گذشته ۱۵۰ اشكال اساسی در برگزاری راهپیمایی اربعین وجود داشت كه باید برطرف شوند و ما ارزیابی كردیم امسال ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد آن اشكالات رفع می‌شود و تا جایی كه نفس داریم سعی می كنیم در برگزاری این مراسم مشكلی پیش نیاید.

گفتنی است پیش از این سخنان دبیران كمیته های برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی آخرین گزارش‌های خود را ارائه كردند. در این مراسم افرادی همچون سید حسین هاشمی استاندار تهران و اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مقامات و مسئولان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران حضور داشتند.

مطالب مشابه