logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/18 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
 پلارك: ميزبان اصلي اربعين مردم عراق هستند

پلارك: میزبان اصلی اربعین مردم عراق هستند

رییس سازمان بازسازی عتبات عالیات، گفت: میزبانی اصلی اربعین حق مردم عراق است ما صرفا آنها را كمك می‌كنیم.

حسن پلارك، رییس سازمان بازسازی عتبات عالیات، در گردهمایی خبرنگاران و برنامه‌سازان اربعین حسینی كه در سالن رضوان بسیج صدا و سیما برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب در قالب شورا بر عتبات نظارت دارند.

وی افزود: از كمك‌های مردمی در ساخت و ساز عتبات استفاده می‌شود، در حال حاضر 5 هزار نیروی فعال به نمایندگی از مردم در عراق مشغول به بازسازی و خدمت هستند.

رییس سازمان بازسازی عتبات عالیات با بیان اینكه از آثار شاخص ساخته شده در عتبات صحن حضرت زهرا(س) است، عنوان كرد: هنوز دو هفته به اربعین مانده با حضور 70 هزار نفر ظرفیت صحن حضرت زهرا(س) كامل شد، این استقبال بی‌نظیر ما را غافلگیر كرد.

پلارك با اشاره به اینكه در عراق كارهای زیادی انجام شده است، اظهار داشت: سفیر ایران در عراق به همراه دوستان دیگر از 6 ماه پیش به طور شبانه روز در حال هماهنگی‌های لازم هستند كه كارهای كنسولی و سیاسی، نوع ورود، ضوابط و قیمت ویزا، مقررات ورود و خروج كالا، و برطرف كردن اشكالات از جمله فعالیت‌های آنها است.

وی افزود: میزبانی عراق از حساسیت بالایی برخوردار است كه اگر به آن توجه نشود با خطر مواجه می‌شویم چرا كه دشمن می‌تواند از طریق آن تفرقه ایجاد كند، بنابراین میزبانی اصلی حق مردم عراق است ما صرفا آنها را كمك می‌كنیم.

رییس سازمان بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان كرد: ما برای 922 هزار نفر محل اسكان تدارك دیدیم كه 117 هزار نفر آن در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران قرار گرفته 800 هزار نفر آن در كربلا، نجف، سامرا، كوت و الاماره قرار گرفته است.

پلارك در پایان ابراز كرد: 2 میلیون زائر از ایران عازم راهپیمایی اربعین حسینی می‌شوند اما 70 میلیون جمعیت از آنها حمایت و پشتیبانی می‌كنند.
 

مطالب مشابه