logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/18 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
33هزار رواديد براي زائران آذربايجاني صادر شد

33هزار روادید برای زائران آذربایجانی صادر شد

مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی گفت: با استقرار دفتر كنسولگری عراق در تبریز؛ زائران اربعین حسینی از استان‌های شمال‌غرب كشور می‌توانند برای تهیه روادید به دفتر حج و زیارت تبریز مراجعه كنند.

امیر روحی‌ ملكی، مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج در تبریز، با بیان این‌كه روند نام‌نویسی از زائران اربعین حسینی از طریق سامانه سماح بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، اظهار داشت: تاكنون بیش از 32 هزار نفر از زائران استان در این سامانه نام‌نویسی كرده‌اند.

وی با بیان این‌كه سال گذشته ۳۴ هزار نفر از مردم استان آذربایجان شرقی در مراسم اربعین حسینی و در كربلا حضور داشتند، گفت: پیش بینی می شود امسال این آمار به بیش از ۴۰ هزار زائر برسد، ضمن این‌كه تاكنون بیش از 33 هزار ویزای اربعین برای زائران دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی صادر شده است.

روحی ملكی با تاكید بر این‌كه ورود به كشور عراق بدون ویزا كذب محض است، افزود: زائران عزیز باید حتما گذرنامه و ویزا داشته باشند و باتوجه به استقرار دفتر كنسولگری عراق در تبریز؛ زائران اربعین حسینی از استان‌های شمال‌غرب كشور نیزمی‌توانند برای دریافت روادید به دفتر حج و زیارت تبریز مراجعه كنند.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی همچنین از تمدید فرصت ثبت نام در سامانه سماح تا پایان آبان ماه خبر داد و با بیان این‌كه ویزای اربعین ۲۰ روزه و تاریخ انقضای روادید یك ماهه است، خاطرنشان كرد: كسانی كه در این ایام ویزا دریافت می كنند می توانند تا ۳۰ آبان (۲۰ نوامبر) از مرز ایران خارج شده و وارد خاك عراق شوند. همچنین در كشور عراق نیز می توانند حداكثر ۲۰ روز اقامت كنند.

روحی ملكی با بیان این‌كه رایزنی‌های لازم برای سرویس‌دهی به زائران اربعین حسینی استان تا مرز مهران صورت گرفته است، گفت: با توجه به این‌كه سال گذشته برخی زائران نسبت به كرایه‌های بسیار بالای اتوبوس های مسافربری گلایه داشتند؛ امسال بازرسان ستاد اربعین بر قیمت‌های مصوب نظارت خواهند داشت.

مدیر دفتر حج و زیارت و زیارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌كه ثبت‌نام به صورت اینترنتی بوده و از طریق كارگزاری‌های رسمی انجام می‌گیرد، افزود: توصیه می شود زائران اربعین ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موكول نكنند، چراكه ممكن است با توجه به ازدحام ثبت‌نام كنندگان؛ زمان صدور ویزا در روزهای پایانی افزایش یابد.

مطالب مشابه