logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
آيت الله قزويني: پياده روي اربعين نمايش اقتدار و عزت مسلمانان است

آیت الله قزوینی: پیاده روی اربعین نمایش اقتدار و عزت مسلمانان است

یكی از علمای برجسته كربلا حضور پرشور زائران در پیاده روی اربعین را لطف خدا عنوان كرد و گفت: هرچه پیاده روی اربعین باشكوهتر برگزار شود، اقتدار و عزت مسلمانان در جهان بیشتر نمایان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی به همراه حجت الاسلام والمسلمین حسین اوسطی سخنران بعثه مقام معظم رهبری در كربلا با آیت الله مرتضی قزوینی از علمای برجسته كربلا و امام جماعت حرم مطهر امام حسین (ع) دیدار و گفت وگو كردند.

آیت الله قزوینی در این دیدار حضور پرشور زائران در پیاده روی اربعین از كشور ایران را لطف خدا عنوان كرد و با بیان اینكه بین ایران و عراق نباید مرزی باشد، گفت: هرچه پیاده روی اربعین امام حسین (ع) باشكوهتر برگزار شود، اقتدار و عزت مسلمانان در جهان بیشتر نمایان می شود.

وی با بیان اینكه زائران باید آداب زیارت را رعایت كنند، اظهار داشت: زائران ایرانی افرادی ملتزم و متدین هستند و به وظیفه زائر امام حسین (ع) به خوبی عمل می كنند.

این عالم برجسته شهر مقدس كربلا همچنین از خدمات شهرداری تهران به زوار اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین تقدیر و تشكر كرد و گفت: مردم عراق وقتی می بینند عده ای از شهرداری تهران به نظافت شهر كربلا مشغولند، خوشحال شده و تشكر می كنند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی نیز در این دیدار با اشاره به تأكید رهبر معظم انقلاب بر تكریم مردم عراق، احترام به رهنمودهای مرجعیت این كشور، همبستگی و محبت بین دو ملت ایران و عراق و افزایش شعور و معرفت زائران، گفت: شعار امسال پیاده روی اربعین «انی احامی ابدا عن دینی» انتخاب شده است.

وی با بیان اینكه امسال نماد پیاده روی اربعین نماز به ویژه نماز جماعت است كه باید در همه جا برگزار شود، اظهار داشت: افزون بر تعداد بسیاری از علما و روحانیان نجف، از ایران 1200 طلبه در ایام اربعین عازم پیاده روی اربعین می شود تا هر جا نیاز به اقامه نماز جماعت بود این امر صورت گیرد.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق در بخش دیگری از سخنان خود، تقدیر از موكب های مردم عراق، روایتگری مصور حماسه عاشورا در طول مسیر پیاده روی و برگزاری نشست های تخصصی با موضوع اربعین را بخشی از برنامه های فرهنگی ستاد مركزی اربعین برای این ایام عنوان كرد.

مطالب مشابه