logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
جلسه ستاد اربعين استان كرمان برگزار شد

جلسه ستاد اربعین استان كرمان برگزار شد

راهپیمائی اربعین حسینی نمود نهضت شیعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری كرمان راهپیمائی اربعین حسینی را نمود نهضت شیعه دانست و گفت: خون جوشان امام حسین (ع) موجب شده است عده‌ای در ایران زینب‌وار پیاده به سمت كربلا راهپیمایی كنند كه این موجب نمود نهضت شیعه است.

حمید ذكاء اسدی صبح یكشنبه در ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی كه در سالن پیامبراعظم(ص) برگزار شد، با اشاره به اینكه تمام اقدامات در فرصت كوتاه برای اربعین حسینی به عشق امام حسین (ع) در حال انجام است، افزود: همه مدیران و كارشناسان به تناسب وسعشان تلاش كشیده اند كه قطعا اجرشان كمتر از زائرین اربعین نخواهد بود.

وی یادآور شد: امروز كه شیعه در خاورمیانه از حزب‌الله لبنان تا افغانستان حسین‌وار و به طور مسلحانه علیه كفر و نفاق می‌جنگند، خون جوشان امام حسین (ع) موجب شده است، عده‌ای در ایران زینب‌وار پیاده به سمت كربلا راهپیمایی كنند كه این موجب نمود نهضت شیعه است.

ذكاء‌اسدی به ثبت نام 40 هزار نفر متقاضی شركت در راهپیمائی اربعین حسینی از استان كرمان اشاره كرد و گفت: محل عبور زوار پاكستان و افغانستان از استان كرمان می باشد كه در این راستا از سوی دستگاه‌های مختلف برای پذیرایی از این افراد، تدابیر اندیشیده شده است.

جانشین ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی یادآورشد: ارائه آموزش‌های لازم مسائل بهداشتی و مسائل امنیتی، تروریستی و بیو تروریستی در دستور كار نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشكی قرار گیرد.

صدور بیش از 25 هزار روادید در استان كرمان
دبیر ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی به سهمیه 30 هزار نفری استان كرمان برای شركت در اربعین حسینی اشاره كرد و گفت: تاكنون بیش از 40 هزار نفر در استان كرمان در سامانه سماح ثبت نام نموده و متقاضی تشرف به عتبات و عالیات و شركت در مراسم اربعین حسینی می باشند.

اهم اقدامات فرهنگی انجام شده كمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین توسط حجت الاسلام علی سازندگی رئیس كمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین استان به سمع ونظر حاضرین رسید .وی از زحمات دستگاههای مختلف درتجمع زائرین اربعین قدردانی كردند

پیش‌بینی حضور 55 هزار نفری استان كرمان در راهپیمائی اربعین حسینی
مدیركل حج و زیارت استان كرمان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به شركت 23 هزار در راهپیمائی اربعین حسینی سال گذشته از استان كرمان، افزود: تاكنون بیش از 40 هزار و 504 نفر در استان كرمان برای شركت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام نموده اند كه پیش‌بینی می‌شود این تعداد امسال تا 55 هزار نفر برسد.
حجت‌الاسلام روح‌الله صاحبی با اشاره به استقرار هیات كنسولگری عراق استان كرمان خبر داد و یادآورشد: در حالی كه سایر استان‌ها نسبت به صدور روادید برای زائران اربعین با مشكلات عدیده مواجه بودند اما استان كرمان روند خیلی خوبی در این زمینه داشته است.
وی با تاكید براینكه تاكنون بیش از 25 هزار مورد ویزا و 36 هزار حواله توسط هیات كنسولگری عراق در استان صادر شده است، خاطرنشان كرد: نیروهایی كه در اختیار كنسولگری عراق در استان كرمان قرار گرفته‌ است، نیروهای متخصصی هستند كه از ساعت هشت صبح تا 11 شب در محل كار خود حضور و مشغول فعالیت می باشند.

انعقاد تفاهم نامه با 17 موكب از استان كرمان
نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینكه ثبت نام برای راه اندازی موكب در مسیر راهپیمائی اربعین حسینی از شهریورماه امسال خبر داد و گفت: 18 موكب از استان كرمان اعلام آمادگی و نام نویسی نموده اند كه با 17 موكب تفاهم نامه منعقد شده است.

مطالب مشابه