logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
شهرداري تبريز خادم زائران اربعين حسيني خواهد بود

شهرداری تبریز خادم زائران اربعین حسینی خواهد بود

شهردار تبریز از اقدامات گسترده شهرداری تبریز در خدمت‌رسانی به زائران اجتماع اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی در تبریز،صادق نجفی برنامه‌های خدماتی و رفاهی شهرداری تبریز در اربعین حسینی امسال را گسترده‌تر از سال‌های پیشین ذكر كرد و با اشاره به راه‌اندازی مركز امانات بلدیه تبریز در كربلای معلی، خاطرنشان كرد: در بسیاری از مواقع، زائران و مسافران، با نیازهایی مواجه‌اند كه تامین‌شان كمتر مورد توجه قرار گرفته‌ است.

شهردار تبریز تصریح كرد: راه‌اندازی مركز امانات بلدیه تبریز در كربلای معلی با هماهنگی مسئولان عراقی، در همین راستا، مد نظر قرار گرفته كه با تحویل‌گرفتن بار همراه مسافران، موجب تردد آسان و بی‌دغدغه بخشی از زائران خواهد شد.

وی با یادآور شدن تراكم جمیعیت زائران اربعین حسینی، گفت: مدیریت برنامه اربعین به منظور، سهولت زائران در یافتن همراهان، در مسیر 80 كیلومتری نجف به كربلا به شماره گذاری ستون های برق به تعداد 1452 نموده است كه موكب شهرداری تبریز در این مسیر در ستون 1394 استقرار یافته است.

نجفی ادامه داد: زائرین اربعین در كربلای معلی، می‌توانند با مراجعه به این محل، از خدمات شهرداری تبریز و همچنین مراسم عزاداری در این محل بهره‌مند شوند.

وی با بیان این‌كه شهرداری تبریز مسئولیت كمیته پشتیبانی مرز مهران را عهده‌‌دار شده است، اظهار داشت: خوشبختانه با تصویب و حمایت شورای اسلامی شهر، منابع لازم خدمت‌رسانی به زائران اربعین، مهیا شده و به این ترتیب، موكب شهرداری تبریز، برنامه‌های اساسی و اولیه رفاهی از قبیل ارایه وعده‌های غذایی و خدمات بهداشتی را به مسافران و زائران ارایه خواهد داد.

شهردار تبریز برنامه‌های خدماتی را از مهم‌ترین محور اقدامات شهرداری تبریز برای زائران اربعین خواند و افزود: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، شهرداری تبریز مسئولیت مدیریت خدمات شهری سامرا را در طول مراسم اربعین عهده‌دار خواهد بود.

وی تصریح كرد: این خدمات، شامل برنامه‌های نظافت و پاكسازی بوده و با هماهنگی مقامات عراقی، حجم زباله‌ تولیدی را به سمت مسیرهای مشخص و پیش‌بینی‌شده هدایت خواهد كرد.

نجفی تاكید كرد: خرسندیم كه عقد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی تبریز و كربلا، زمینه‌های تاثیرگذاری شهرداری تبریز را در برنامه‌های خدماتی اربعین حسینی افزایش داده ‌است.

وی اظهار داشت: در سال‌های اخیر شهرداری‌های كشور به همگرایی ارزشمندی در خدمت به اجتماع اربعین رسیده‌اند كه این نقش امسال، با خواهرخواندگی تبریز و كربلا، در محتوا و كیفیت پررنگ‌تری ایفا خواهد شد.

مطالب مشابه