logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
ثبت‌نام در سماح براي ارائه خدمات بهتر و دقيق‌تر است

ثبت‌نام در سماح برای ارائه خدمات بهتر و دقیق‌تر است

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا این لحظه آمار ثبت‌نام‌كنندگان در سامانه سماح از مرز 950 هزار نفر گذشته و به احتمال زیاد تا پایان امروز این رقم به یك میلیون نفر خواهد رسید.

سعید اوحدی  از نام نویسی 950 هزار نفر تا صبح امروز (16 آبان ماه) در سامانه سماح خبر داد و گفت: به احتمال زیاد تا پایان امروز این رقم به یك میلیون نفر خواهد رسید كه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته حدود 40 درصد رشد داشته است.

رییس سازمان حج و زیارت خاطرنشان كرد: ثبت نام در سامانه سماح كمك زیادی به كمیته ها و دستگاه های مختلف ستاد مركزی اربعین از جمله كمیته حمل و نقل، پلیس امنیت و نیروی انتظامی، هلال احمر، بهداشت و درمان برای ارائه خدمات بهتر به زائران می كند، چرا كه امكان تفكیك آمار را بر اساس جنسیت، سن، زمان ورود و خروج از مرز دارد و این مهم به ارائه خدمات بهتر و دقیق تر به زائران كمك خواهد كرد.


وی از صدور روزانه 70 هزار جلد گذرنامه خبر داد و با بیان اینكه از فردا دوشنبه كار تحویل مدارك و ثبت نام را همزمان انجام دهیم، افزود: 2300 دفتر زیارتی دارای مجوز كه اسامی آنها بر روی سامانه سماح و سایت سازمان حج و زیارت درج شده است، موظف شده اند همزمان كه ثبت نام از طریق سامانه سماح انجام می شود، تحویل مدارك هم انجام و فرایند صدور ویزا سریع تر انجام شود.

اوحدی با بیان اینكه فرآیند اعزام كاروانی زائران ثبت نام شده در سامانه سماح را آغاز كردیم و كار ساماندهی كاروان ها نیز آغاز شده است، ابراز امیدواری كرد كه با استقرار دوازده كنسولگری موقت و چهار كنسولگری ثابت مشكلی برای صدور روادید نباشد و همه زائران ثبت نامی بتوانند از بركت و فیض این سفر الهی بهره مند شوند.

وی افزود: از هفته گذشته به سرگروه های ثبت نامی در سامانه سماح پیامكی را مبنی بر شركت در اعزام كاروانی در صورت تمایل شان ارسال كرده ایم و حدود 50 هزار مدیركاروان نیز برای سراسر كشور در نظر گرفته ایم؛ البته افرادی كه مایل به اعزام به صورت كاروانی هستند باید به پیامك ارسالی از سوی ما پاسخ دهند.
 

مطالب مشابه