logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/02 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
اعزام ۲۳ هزار روحاني و مداح ايراني به عتبات عاليات

اعزام ۲۳ هزار روحانی و مداح ایرانی به عتبات عالیات

مدیر آموزش معاونت فرهنگی بعثه‌ مقام معظم رهبری از اعزام بیش از ۲۳ هزار روحانی و مداح جهت همراهی با كاروان‌های عتبات در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: با وجود اینكه بیشترین اعزام‌های روحانی و مداح به عتبات انجام می‌گیرد، اما كمترین شكایت و خطایی در این زمینه داشته ایم.

حجت الاسلام احمدی مدیر آموزش معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در جمع روحانیون و مداحان كاروانهای عتبات گفت: سال گذشته ۲۳ هزار كاروان به صورت رسمی به عتبات اعزام شده اند و همه این كاروانها با همراهی روحانی یا مداح بوده است كه كمترین شكایت و خطایی در این زمینه داشته ایم.

وی تصریح كرد: از جمله افتخارات روحانیون و مداحان شیعه این بوده كه با همه مشكلات و محدودیت‌های عراق، كاروانها را به این سرزمین هدایت كرده اند.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینكه یكی از جاهایی كه سبب افزایش علاقه و ارادت بیشتر مردم به روحانی و مداح شده همین سفرهای عتبات است گفت: در این سفرها مردم بیشتر با روحانی و مداح ارتباط دارند و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را برای خدمت رسانی به مردم استفاده كنیم.

وی حضور روحانیون در كاروانها را سرمایه ای گرانقدر دانست و خاطرنشان كرد: نقش شما در كاروانها به عنوان نماینده دین است و رفتار و كردار شما مورد توجه زائران قرار گرفته و هر چه قدر این رفتار با گفته‌ها متناسب باشد، سبب علاقه مردم به دین و مذهب و روحانیت می‌شود.

مدیر آموزش معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری بیان مسائل شرعی را از اولویت‌های كار روحانی و مداح دانست و گفت بخشی از زائرین حتی در احكام اولیه نیز مشكل دارند كه باید با بیان مسائل و احكام این مشكلات برطرف گردد.

وی همچنین از مداحان خواست افزون بر مرثیه خوانی، اشعار خوب، احادیث معتبر و موعظه را نیز در دستور كار خود قرار دهند و برای مردم بازگو نمایند.

حجت الاسلام احمدی همچنین انس با قران را از دیگر وظایف روحانی و مداح دانست و گفت: سعی شود در حرم، بین راه، در طول مسیر و… با همكاری زائران چند ختم قرآن برگزار كنیم.

وی در پایان از روحانیون و مداحان خواست علاوه بر فعالیت‌های معنوی و معرفتی، مدیریت فرهنگی كاروان را نیز در اختیار داشته باشند و با تدبیر مناسب اقدام به انجام فعالیت‌های فرهنگی كنند.

مطالب مشابه