logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
روزانه 37 هزار جلد گذرنامه براي زائران اربعين حسيني صادر مي شود

روزانه 37 هزار جلد گذرنامه برای زائران اربعین حسینی صادر می شود

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: روزانه بیش از 37 هزار جلد گذرنامه برای زائران متقاضی شركت در آیین اربعین حسینی در سراسر كشور صادر می شود.

سرهنگ مجید صمدی روز یكشنبه در گفت و گویی خبری اظهار كرد: اقدام های لازم برای تسریع در صدور گذرنامه انجام شده و ظرفیت چاپ را نیز در مراكز صدور بالا برده‌ایم تا همچنان بتوانیم پاسخگوی نیاز زائران باشیم.

وی افزود: از زمان تحویل مدارك بوسیله متقاضی و در صورتی كه نقصی در تكمیل مدارك زائران وجود نداشته باشد تلاش كرده ایم ظرف مدت حداكثر 72 ساعت گذرنامه صادر و تحویل متقاضیان شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا یادآور شد: زائرانی كه قصد عزیمت به كربلای معلی دارند باید تاریخ گذرنامه آنها بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد بنابراین در صورتی كه تاریخ انقضای گذرنامه‌ آنها كمتر از 6 ماه است باید نسبت به تمدید آن اقدام كنند تا در زمان خروج از كشور با مشكل مواجه نشوند.

سرهنگ صمدی تاكید كرد: با توجه به تاكید دولت عراق و ضرورت رعایت قوانین از سوی نیروی انتظامی، امكان خروج زائران از مرزهای كشورمان بدون داشتن گذرنامه و روادید معتبر كشور عراق وجود ندارد.

وی با اشاره به اینكه زائران باید از قبل گذرنامه و ویزا تهیه و سپس به مرزها برای خروج از كشور مراجعه كنند، گفت: صدور ویزا و گذرنامه به ‌هیچ‌ وجه در مرزها انجام نخواهد شد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از زائران خواست تا كار اخذ گذرنامه و یا تمدید آن را به روزهای نزدیك به اربعین حسینی موكول نكنند.

به گزارش ایرنا، بر اساس تقسیم بندی استان های كشور برای تردد زائران اربعین حسینی از مرزها، امسال مصوب شد زائران 17 استان از مرز بین المللی مهران عبور كنند.

سال گذشته در ایام منتهی به اربعین حسینی نزدیك به یك میلیون و 500 هزار زائر سوگوار ایرانی و خارجی برای شركت در راهپیمایی اربعین از طریق مرز رسمی و بین المللی مهران تردد كردند.

انتظار می رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار برای شركت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود 2 میلیون نفر برسد.

مطالب مشابه