logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
اولين گروه زائران پياده اربعين وارد كربلا شدند

اولین گروه زائران پیاده اربعین وارد كربلا شدند

پیاده روی بزرگ اربعین یك ركورد شناخته می‌شود، ركوردی كه در مدت ۱۰ روز حدود ۲۰ میلیون نفر با پای پیاده در كربلا حضور یافته و هروله كنان خود را به حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) می‌رسانند.

در آستانه فرا رسیدن اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اولین گروه زائرانی كه مسیر نجف – حیدریه – كربلا را برای پیاده روی انتخاب كرده اند، پس از طی 80 كیلومتر مسافت در مدت 3 روز و 2 شب، امشب (شنبه) وارد شهر مقدس كربلا شدند.

پیاده روی اربعین را باید بزرگ‌ترین اجتماع مذهبی و مسالمت آمیز جهان نامید چراكه در آن صحنه هایی را می‌بینید كه هیچ كجای دنیا نخواهید دید؛ این راهپیمایی بزرگ یك ركورد شناخته می‌شود، ركوردی كه در مدت ۱۰ روز حدود ۲۰ میلیون نفر با پای پیاده در كربلا حضور یافته و بارگاه مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را زیارت می كنند.

عزادارن حسینی هروله كنان خود را به حرم امام حسین (ع) و حرم حضرت ابوالفضل (ع) می‌رسانند و پس از زیارت از در دیگر خارج می‌شوند و جالب آن است كه توقفی در حرم ندارند ، به عشق سیدالشهدا (ع) چند روز پیاده می‌آیند برخی ۳ روز و حتی برخی یك ماه پیاده می‌آیند و با عرض سلامی از حضرتش وداع می‌كنند.

در پیاده روی اربعین با صحنه هایی مواجه می‌شویم كه هیچ كجای دنیا چنین صحنه هایی را نمی‌بینیم؛ مادرانی كه فرزندان خود را در جعبه پلاستیكی می‌گذارند و با یك طناب آن را می‌كشند و در سرما و گرما حدقل ۸۰ كیلومتر – مسیر نجف تا كربلا – را برای زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) پیاده طی می‌كنند.

اینجا همه مسلمانان و حتی غیرمسلمانان رابطه قلبی و عاطفی با امام حسین (ع) دارند و بسیاری از آنها خودشان را در ایام اربعین برای زیارت امام حسین (ع) به كربلا می‌رسانند و بعضی‌ها موكب هایی را برای توزیع نذری و پذیرایی از زائران برپا می‌كنند و یا در موكب‌های دیگر مشغول كمك رسانی می‌شوند.

براساس این گزارش، فاصله مسیر حله به كربلا 40 كیلومتر، مسیر كاظمین به كربلا 115 كیلومتر، مسیر بغداد به كربلا 90 كیلومتر، مسیر بصره به كربلا 520 كیلومتر، مسیر دیوانیه به كربلا 197 كیلومتر و مسیر نعمانیه به كربلا 156 كیلومتر است و زائران علاوه بر مسیر نجف به كربلا، از این مسیرها برای حركت و پیاده روی به سمت كربلا استفاده می كنند.

مطالب مشابه