logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/15 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
دبير مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علميه قم: مهم ترين كار در پياده روي اربعين چيست؟

دبیر مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم: مهم ترین كار در پیاده روی اربعین چیست؟

دبیر مجمع اسلام ناب حوزه علمیه قم با بیان اینكه یك جمعیت عظیم از شیعیان سراسر دنیا در پیاده‌روی اربعین حضور دارند، گفت: اگر این جمعیت تبدیل به یك شبكه همدل و هم‌مقصد شود، توانایی كارهایی بسیار بزرگ را در گستره جهانی دارند كه از جمله مهم‌ترین این كارها معرفی مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه) به جهانیان است

محمد بهرامی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به حضور موكب جمكران در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: وجود این موكب بسیار مهم و مغتنم است؛ یكی از دلایل اهمیت پیاده‌روی اربعین آن است كه بسیاری از افراد را به آینده این حركت امیدوار كرده است.

وی خاطرنشان كرد: نقل شده زمانی كه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ظهور می‌كنند، به عالمیان می گویند آگاه باشید كه جد من مظلوم و تشنه به شهادت رسید و زمانی كه می‌خواهند خودشان را به عالم معرفی كنند، می‌گویند من نوه حسین بن علی(علیه السلام) هستم.

دبیر مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: پس مردم عالم پیش از ظهور باید حسین بن علی(علیه السلام) را شناخته باشند و پیاده‌روی اربعین بزرگترین فرصت برای این شناخت است و به نوعی یكی از مقدمات ظهور است.

وی با بیان اینكه پیاده‌روی اربعین بزرگترین اجتماع مسلمانان و شیعیان است، گفت: این اجتماع می‌تواند به یك هدف و مطالبه جمعی واحد معطوف شود و آن ظهور امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) باشد، البته گفته‌اند منتظر باید خود صالح و اصلاح‌گر باشد و این روند زمینه‌ساز ظهور است، فرهنگ‌سازی این موضوع یكی از وظایف موكب جمكران محسوب می‌شود.

بهرامی با بیان اینكه یك جمعیت عظیم از شیعیان سراسر دنیا در پیاده‌روی اربعین حضور دارند، گفت: اگر این جمعیت تبدیل به یك شبكه همدل و هم‌مقصد شود، توانایی كارهایی بسیار بزرگ را در گستره جهانی دارند كه از جمله مهم‌ترین این كارها معرفی مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه) به جهانیان است.

وی خاطرنشان كرد: موكب جمكران می‌تواند شروع‌كننده و تهیه‌كننده محتوای این امر باشد، البته با شناخت كامل انواع مخاطبان و رعایت اقتضائات فكری، فرهنگی و بومی هر دسته از مخاطبان این امر میسر است.

دبیر مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم با اشاره به اموری كه موكب جمكران می‌تواند به آن توجه داشته باشد، گفت: این موكب می‌تواند از میان كسانی كه در این موكب حضور پیدا می‌كنند یا از كنار آن تردد دارند، بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در قالب گفتگو به شناسایی و جذب افرادی كه از كشورهای مختلف آمده‌اند و توانایی ارتباط مؤثر و كار فرهنگی دارند، بپردازد.

وی ادامه داد: این موكب پس از ارتباط با این افراد برای یك اقدام مهدوی باید برنامه‌ریزی مشترك داشته باشد و در طول سال ارتباط با آنها حفظ شود و محتواهای لازم در اختیارشان قرار گیرد و در تبلیغ، جذب و نیروسازی و... به آنها كمك فكری، محتوایی و مشاوره‌ای ارائه شود.

بهرامی خاطرنشان كرد: با این طرح گستره تأثیر موكب جمكران از چند روز پیاده‌روی فراتر رفته و در طول سال ادامه پیدا می‌كند.

دبیر مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم گفت: موكب جمكران می‌تواند پس از مواجهه و ارتباط برای یك اقدام مهدوی برنامه‌ریزی مشترك داشته باشد و در طول سال ارتباطش با افراد را حفظ كند و در زمینه تبلیغ، جذب و نیروسازی و... به آنها كمك فكری، محتوایی و مشاوره‌ای بدهد.

مطالب مشابه