logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/14 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
جانشين ستاد بازسازي عتبات در كربلا خبر داد؛ موكب هاي ايراني از سه شنبه پذيراي زائران اربعين مي شوند

جانشین ستاد بازسازی عتبات در كربلا خبر داد؛ موكب های ایرانی از سه شنبه پذیرای زائران اربعین می شوند

سراجان با بیان اینكه موكب های ایرانیان از سه شنبه (18آبان) پذیرای زائران اربعین می شوند، از مشاركت 15 استان در قالب گروه های خودجوش مردمی در خدمت رسانی به زائران خبر داد.

قاسم سراجان جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در كربلا در نهمین جلسه ستاد اربعین كه پنجشنبه (13 آبان) برگزار شد، از مشاركت 15 استان كشور در احداث موكب برای پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

وی با بیان اینكه افزون بر استانهای بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان، چهارمحال و بختیاری، مازندران، یزد، لرستان، ایلام و قم، شهرداری تهران، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بسیج دانشجویی، در حال احداث موكب هستند، گفت: هشتاد قطعه زمین در نقاط مختلف كربلا برای احداث موكب مشخص شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در كربلا با اشاره به آغاز عملیات احداث موكب ها برای پذیرایی از زائران و هماهنگی های انجام شده با مدارس، تصریح كرد: امكان اسكان زائران تا سقف 350 هزار نفر در موكب ها وجود دارد و تعداد 100 هزار نفر هم از سوی بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) اسكان داده می شوند.

وی با بیان اینكه 20 تا 30 گروه خودجوش مردمی برای خدمت رسانی به زائران مشاركت می كنند، از تحویل زمینها و انتقال 20 درصد از امكانات مورد نیاز به كربلا (تا روز پنجشنبه) خبر داد و گفت: موكب ها در نجف سه شنبه هفتم و در كربلا پنجشنبه نهم صفر برای پذیرایی از زائران آماده می شوند.

 

مطالب مشابه