logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/08/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
كتابخانه كاربردي عتبات راه‌اندازي شد

كتابخانه كاربردی عتبات راه‌اندازی شد

پایگاه اطلاع رسانی بعثه‌ مقام معظم رهبری، همزمان با نزدیك شدن همایش بزرگ پیاده روی اربعین و به منظور دسترسی آسان و استفاده بهینه از تولیدات و منشورات حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت، كتابخانه كاربردی عتبات را ویژه زائران ایرانی در فضای مجازی راه اندازی كرد.

حجت‌الاسلام روزبه بركت‌رضایی، مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری گفت: زیارت عتبات و همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی از دیرباز تاكنون از اهمیّت ویژه اى در بین شیعیان برخوردار بوده است، همه ساله میلیون‌ها شیعه مشتاق از گوشه و كنار جهان، بسوى سرزمین مقدس عتبات حركت كرده، با تمامى سختی‌ها و مشقت‌ها خود را به كربلا مى رسانند.

وی با بیان این كه در سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار ایرانی در اربعین حسینی به عتبات اعزام شدند، افزود: امسال نیز پیش بینی می‌شود از جمهوری اسلامی ایران بیش از این آمار در قالب كاروان‌های متعدد به عتبات اعزام شوند كه به منظور دسترسی آسان و سریع زائران به مسائل و مباحث مرتبط با این موضو ع، كتابخانه كاربردی عتبات ویژه زائران ایرانی را راه اندازی كردیم.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی با اشاره به انتخاب ۳۵ عنوان كتاب كاربردی عتبات، تصریح كرد: در حال حاضر بیش از ۹۰۰ عنوان كتاب از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت منتشر شده است كه در كتابخانه تخصصی حج وزیارت به صورت الكترونیكی برای كاربران قابل دریافت است، اما با توجه به اهمیت موضوع و آشنایی بیشتر زائران با كتاب‌های مناسب با این ایام، كتابخانه كاربردی عتبات را راه‌اندازی كردیم.

وی گفت: در این كتابخانه كتاب‌های با عنوان چهل گام تا عتبات احادیث و نكاتی، حضرت نجمه و خیزران علیهما، حماسه جاویدان، راهنمای اماكن زیارتی و سیاحتی، راهنمای حرم مطهر امیر مومنان، راهنمای مسجد مقدس سهله، راهنمای مسجد مقدس كوفه و ره توشه عتبات عالیات قرار داده شده است.

بركت رضایی افزود: همچنین زایر كربلاء، زینب عقیله بنی هاشم، ساقی تشنه، سر نینوا، زینب كبری علیها، سفیر سعادت، سلمان محمدی، سمانه، حدیثه، نرجس خاتون، سیمای نجف اشرف، سیمای كاظمین، سیمای كربلا، شیر زن كربلا، عاشورا حماسه جاویدان، عتبات عالیات عراق و فرهنگ زیارت از دیگر عناوین این كتابخانه كاربردی است.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اظهار كرد: همچنین فایل متن موبایلی این ۳۵ كتاب با پسوند جاوا، EPUb، PDF، Ghm در كتابخانه كاربردی قرار داده شده است تا زائران عزیز بتوانند با دریافت فایل این كتاب‌ها به راحتی معارف را بیاموزند.

برای مطالعه و دریافت فایل متنی كتاب‌های كتابخانه كاربردی عتبات اینجا كلیك كنند.

پژوهشگران و كاربران جهت انجام كارهای پژوهشی و علمی خود می‌توانند به كتابخانه تخصصی حج وزیارت مراجعه كنند.

مطالب مشابه