logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/13 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
آيت الله مجتهد شبستري: زيارت اماكن مقدس مذهبي تعالي بخش روح بشري است

آیت الله مجتهد شبستری: زیارت اماكن مقدس مذهبی تعالی بخش روح بشری است

امام جمعه تبریز هدف از سفر را تحول روحی و معنوی در انسان دانست و گفت: زیارت اماكن مقدس مذهبی تحول روحی و معنوی ژرفی را در انسان ایجاد می كند، به همین خاطر زیارت معصومین(ع) و امامزادگان معتبر اجر و ثواب بیشتری دارد و تشویق به این امر به خاطر تأثیر در تعالی روحی انسان است.

آیت الله محسن مجتهد شبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار اعضای ستاد طرح مهر درخشان با بیان اینكه مسأله سفر یك مسأله لازم و ضروری است، اظهار داشت: غریضه سفر نوعاً در همه انسان ها وجود دارد و افراد در هر سنی طالب سفر و گردش هستند.

وی با اشاره به ویژگیهای انسانی و لزوم توجه به تفریح و همچنین تنوع در زندگی و حیات خود، ادامه داد: برای انسان لازم است نوعی تنوع در زندگی حاصل شود زیرا از لحاظ اعصاب و روان ثبات در یك محل و ماندن در آن صلاح نیست و سبب می شود شخص دچار برخی آسیبها در زیست خود شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به مسأله سفر در دین اسلام، تصریح كرد: در دین مقدس اسلام برای اینكه این غریزه اشباع شود و از این غریزه سفر هم بهره برداری فرهنگی شود، خداوند متعال مسأله حج و سفر بیت الله الحرام را مقرر كرده است، با توجه به اینكه امسال از این سفر معنوی به خاطر جنایات آل سعود محروم شدیم، ولی زیارت عتبات مقدس مانند زیارت مشهد مقدس و سایر ائمه اطهار(ع) و امامزادگان بسیار مستحب است چرا كه هم غریره زیارتی و هم سیاحتی در انسان اشباع و هم كار فرهنگی انجام می پذیرد.

وی هدف از سفر را تحول روحی و معنوی در انسان دانست و افزود: در انسانها زیارت اماكن مقدس مذهبی تحول روحی و معنوی ژرفی را در انسان ایجاد می كند به همین خاطر زیارت معصومین(ع) و امامزادگان معتبر اجر و ثواب بیشتری دارد و تشویق به این امر به خاطر تعالی روحی انسان است.


 

مطالب مشابه