logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/13 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
شمار ثبت نام كنندگان سماح از مرز 800 هزار نفر گذشت

شمار ثبت نام كنندگان سماح از مرز 800 هزار نفر گذشت

معاون امور حج و زیارت سازمان حج با اشاره به ثبت نام 806 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ، تأكید كرد: ثبت نام كنندگان در سماح در اسرع وقت نسبت به تحویل مدارك خود به دفاتر زیارتی اقدام نمایند.

حمید محمدی روز – چهارشنبه 12 آبان ماه – ضمن اشاره به استقبال روزافزون زائران برای ثبت نام در سماح در روزهای اخیر گفت: تا كنون 806 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام كرده اند.

وی در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای مشتاقان زیارت اربعین كه می خواهند در سماح ثبت نام كنند، بیان كرد: در سازمان حج و زیارت كمیته ای بمنظور بررسی وضعیت سماح با توجه به استقبال روز افزون زائران تشكیل شد كه در آن كمیته تصمیم گرفته شد 2300 دفتر زیارتی در سراسر كشور علاوه بر كار دریافت مدارك از ثبت نام كنندگان ، كار ثبت نام اولیه از زائران را نیز انجام دهند و زائران به همراه مداركشان مستقیماً به این دفاتر مراجعه نموده و بدین طریق در زمان آنان نیز صرفه جویی خواهد شد.

معاون سازمان حج و زیارت افزود: با توجه به اینكه به ایام اربعین نزدیك می شویم باید فرصت مناسبی برای تهیه مانیفست ها و تحویل به 16 دفتر كنسولگری عراق برای صدور روادید زائران وجود داشته باشد، از این رو مشتاقان زیارت اربعین بایستی روند تكمیل ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام دهند.

آقای محمدی با اشاره به اینكه سامانه سماح با هدف ساماندهی و مدیریت دقیق اطلاعات و برنامه ریزی مرزها طراحی شده است، گفت: كسانی كه خارج از سامانه سماح ویزای عزیمت به عراق برای ایام اربعین را دریافت كرده اند نیز می توانند اطلاعات خود را در این سامانه درج كرده و از خدمات بیمه و پزشكی بهره مند شوند.

معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه روند ثبت نام ها در سماح همچنان رو به افزایش است، از ثبت نام كنندگان در این سامانه خواست تا در اسرع وقت مدارك خود را به دفاتر زیارتی تحویل داده تا فرآیند صدور ویزای اربعین در زودترین زمان برای آنان انجام پذیرد و زائران با خیال راحت در زمانی كه در سامانه انتخاب كردند در مرز حضور پیدا كنند و بدین طریق برنامه ریزان و خادمان خود را همراهی و یاری نمایند.

مطالب مشابه